Петро КРАВЧУК:

«НАВЧАННЯ «АРТЕРІЯ-2007» — ГІДНА ПЕРЕВІРКА БОЙОВОЇ ГОТОВНОСТІ БІЙЦІВ БРИГАДИ»
6 грудня — День збройних сил України

     Новоград-Волинський небезпідставно вважається гарнізонним містом. Поряд із 7-ою авіаційною бомбардувально-розвідувальною бригадою Повітряних сил (м.Старокостянтинів), 36-ою окремою бригадою берегової оборони (м.Сімферополь) та великим десантним кораблем «Костянтин Ольшанський» Військово-морських Сил 30-та окрема механізована бригада Сухопутних військ, що дислокується в Новограді-Волинському, була обрана вищим командуванням для проведення експерименту з переходу Збройних сил України на контрактну службу. Експеримент триває вже третій рік — починаючи з 2005-го. Напередодні професійного свята усіх військових — Дня Збройних сил України — ми звернулися до заступника командира 30-ї ОМБр з гуманітарних питань, підполковника П.В.КРАВЧУКА з проханням підвести певні підсумки роботи бригади, відзначити кращих. Тим більше, що День Збройних сил волею долі припадає майже на кінець року. Саме час для подібних узагальнень.

— 2007 рік для особового складу 30-ї окремої механізованої бригади видався напруженим. Військовослужбовці наполегливо вдосконалювали свій вишкіл на полігонах, у ході виконання навчально-бойових завдань, — відповідає на питання Петро Кравчук. — Водіння бойової техніки, виконання вправ із стрілецької зброї, вміння діяти у складі підрозділу в бойових умовах — все це вимагає від кожного офіцера, сержанта, солдата наполегливості, сміливості, рішучості, вміння швидко приймати правильні і виважені рішення.
     Вимоги, які висуваються до наших військовослужбовців з боку військового керівництва держави, вищі від тих, що виконують інші військові частини Сухопутних військ. Адже в частині служать бійці, для яких військова служба — не відбування повинності, а свідоме виконання службових обов’язків.
     Військовослужбовець за контрактом — це, в першу чергу, професіонал. Справжню перевірку цього твердження особовий склад бригади витримав під час широкомасштабних навчань «Артерія — 2007», у яких брали участь військовослужбовці 1-го механізованого батальйону. Дії батальйону були високо оцінені командуванням 8-го армійського корпусу та командуванням Сухопутних військ.
     Цього року вже вдруге з бійців 30-ї ОМБр було сформовано миротворчий контингент для виконання місії на Балканах. Зараз військовослужбовці механізованого батальйону виконують завдання з підтримки миру та стабільності в країнах колишньої Югославії.
— Процес комплектації бригади контрактниками, як показує практика, не такий простий, як комусь може здатися на перший погляд. Наскільки виконане це завдання?
— Станом на сьогодні бригада укомплектована військовослужбовцями за контрактом на 87,2 відсотки. До повного штату не вистачає ще 192 чоловіки. Кожен тиждень особовий склад поповнюють 5-6 бійців. Місцевих серед них майже немає — переважно з Хмельницької, Тернопільської, Сумської областей.
— На якій стадії вирішення питання із забезпеченням житлом сімейних військових-контрактників?
— Відомо, що нині в Новограді-Волинському зводиться два дев’ятиповерхових будинки на 72 квартири кожен. Очікуємо, що перший із них буде здано в експлуатацію вже в грудні цього року. Принаймні, так заплановано. Орієнтовний термін здачі другого будинку — третій квартал 2008 року.
     На сьогодні в черзі на покращення житлових умов знаходиться 489 військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону. Із них близько половини — служать у 30-ій бригаді. Не складно підрахувати, що ці дві багатоповерхівки забезпечать житлом лише близько третини з тих, хто цього потребує. Втім, у перспективі (орієнтовно 2009-2010 роки) планується зведення житла ще на 500 квартир.
— За традицією, з нагоди Дня Збройних сил кращі військовослужбовці будуть відзначені як вищим командуванням, так і на місцевому рівні. Хто ж серед кращих?
— Таких багато. Серед них — начальник служби управління бригади, майор Валерій Антонюк, командир бригадної артилерійської групи, полковник Олександр Данилюк, командир 1-го механізованого батальйону, майор Павло Півоваренко, начальник штабу 1-го механізованого батальйону, майор Олег Зубовський, командир роти 3-го механізованого батальйону, капітан Володимир Івасюк, командир танкового батальйону, підполковник Олександр Пятніцин, заступник командира гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону з гуманітарних питань, майор Олексій Повторейко, начальник штабу зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, майор Руслан Рудюк, командир взводу групи інженерного забезпечення, старший лейтенант Микола Дячук, командир батареї управління та артилерійської розвідки, капітан Микола Заболотний.
     Від імені командування бригади напередодні професійного свята бажаю всім військовослужбовцям здоров’я, щастя, успіхів у службі і великих зірок на погони.

Розмовляв Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА

Позначки:, , ,
$$$ для web-мастеров