www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Біометричні паспорти з відбитками пальців — уже реальність! А коли настане безвізовий режим із ЄС?

12 Грудня 2014 | Оприлюднив: | 188 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Нещодавно я чув, що в Україні будуть видаватись біометричні паспорти. Що це означає та які дані туди будуть вноситись?

Андрій К., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Напевно, кожен із нас чув від високопосадовців, що однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС є запровадження біометричних паспортів.
26 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України своєю постановою №669 затвердив Порядок отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи.
Цей Порядок визначає процедуру отримання, вилучення з Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр) та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи, які у передбачених законодавством випадках вносяться до безконтактного електронного носія, у разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзного документа біженця.
Відцифровані відбитки пальців рук отримуються і вносяться до Реєстру у разі оформлення наступних документів:

  • за письмовою згодою особи віком від шістнадцяти років;
  • за письмовою згодою батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі — законні представники) — для осіб від 12 до 16 років, осіб, над якими встановлено опіку або піклування.

До Реєстру вносяться відцифровані відбитки вказівних пальців рук особи. У разі пошкодження, відсутності вказівного пальця руки або відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованого відбитку (відбитків) пальця (пальців) рук (руки) особи ідентифікувати її, беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь-які відбитки пальців руки, про що зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру, яка подається у зв’язку з оформленням документа.
Відцифровані відбитки пальців рук особи отримує посадова особа територіального органу/підрозділу ДМС або закордонної дипломатичної установи (у разі оформлення документів особам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном).
Отримання відцифрованих відбитків пальців рук особи здійснюється шляхом їх автоматичного сканування за допомогою спеціального обладнання, яке входить до складу автоматизованих робочих місць (робочих станцій) відомчих інформаційних систем, установлених у територіальних органах/підрозділах ДМС або закордонних дипломатичних установах.
У разі оформлення документів іншими уповноваженими суб’єктами, отримання відцифрованих відбитків пальців рук здійснюється за допомогою спеціального мобільного обладнання уповноваженими посадовими особами територіальних органів/підрозділів ДМС за місцем оформлення документів.
Після сканування відцифровані відбитки пальців рук особи передаються захищеними каналами зв’язку до Головного обчислювального центру Реєстру.
У Реєстрі робиться відмітка про те, відбитки яких пальців рук особи вносяться до безконтактного електронного носія.
Про факт видачі документа в Реєстрі робиться відповідна відмітка. Після проставлення відмітки відцифровані відбитки пальців рук вилучаються та знищуються з відомчої інформаційної системи з інформуванням про це Головного обчислювального центру Реєстру, який вилучає та знищує такі відбитки з Реєстру.
Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2015 року.
Біометричний паспорт коштуватиме близько 15 євро у гривневому еквіваленті.
Порядок видачі біометричних паспортів прийняли, а що ж з обіцяним безвізовим режимом із 1 січня 2015 року? А тут, як завжди, терміни переносяться!
Президент України Петро Порошенко очікує рішення Євросоюзу про надання безвізового режиму для України на Ризькому саміті у травні 2015 року.
«Немає ніякого виправдання, щоб негайно не отримати звіт про завершення виконання Україною своїх зобов’язань щодо безвізового режиму. І вже на Ризькому саміті у травні має бути ухвалено рішення про безвізовий режим щодо українських громадян із ЄС», — сказав Порошенко, представляючи кандидатуру Павла Клімкіна на пост голови МЗС України у вівторок, 2 грудня, у Верховній Раді.

Вы должны войти что бы писать комментарии.