Житлові субсидії у 2015 році

Житлові субсидії у 2015 році

Кабінет Міністрів України спростив процедуру оформлення субсидій. Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. №106 внесено ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ. Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів — заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). Але слід зазначити, що за бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг може призначатись на основі середньомісячного (за шість місяців, що передує місяцю звернення) сукупного доходу осіб, після подання довідок (громадянами особисто) про доходи таких за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики. При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією (форма на 1 аркуші).
Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.
\"Житлові
Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії. Підприємства, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, мають забезпечити виготовлення бланків заяви та декларації і доставку їх до споживачів разом із рахунками на оплату послуг.
Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. грн.):

  • наявність у власності двох житлових приміщень;

  • наявність у власності двох автомобілів;

  • наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

  • здача в найм житлового приміщення;

  • здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;


Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не опалювальний період, як раніше. У разі, коли оплата послуг із централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період, або для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди. Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ЗА ЖИТЛОВОЮ СУБСИДІЄЮ
1. Кому призначається субсидія?
Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні, і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.
2. Куди і як подаються документи?
З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ:

  • спрощена заява (за встановленою формою на 1 арк.);

  • спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк.).


Усі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення. Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду. При цьому, заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій.
Виняток становить лише для громадян, які проживають у будинках приватного сектору. Довідку про склад сім’ї можливо отримати тільки за наявності будинкової книги, яка знаходиться безпосередньо у власника будинку. Тому громадянам, які проживають у приватному секторі, необхідно надавати будинкові книги до ОСББ для отримання довідок про склад сім’ї.
ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ
Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців із місяця звернення за її призначенням. Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично. Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців із початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.
Субсидія призначається в межах соціальних норм. Довідково соціальні норми:

  • утримання житла — 13,65 м кв. на кожного зареєстрованого + 35,22 м кв. на домогосподарство;

  • водопостачання — 4 м куб. на кожного зареєстрованого;

  • газопостачання — 9 м куб. на 1 зареєстрованого за наявності газопостачання до плити та + 9 м куб. на одного зареєстрованого при наявності газової колонки;

  • опалення — індивідуальне газове опалення 7 м куб. на 1 м кв. площі житла, площа розраховується, виходячи із соціального нормативу на житло (13,65 м кв. на кожного зареєстрованого + 35,22 м кв. на домогосподарство), для приватного сектору застосовується коригуючий коефіцієнт 1,094, для квартири — коефіцієнт 0,529 (соціальний норматив житла множиться на коефіцієнт і множиться на тариф);

  • електропостачання — 90 кВт на одну зареєстровану особу + 30 кВт на кожного зареєстрованого, але не більше 210 кВт.


У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб із числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно територіальні одиниці, у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.
ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗАЯВНИКА ЗА НАДАНІ ВІДОМОСТІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ
Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.
Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.
Для більш детальної інформації можна звернутись за адресою: вул.Ушакова, 40, або за тел.: 5-53-95.
О.ПОНОМАРЕНКО, заступник начальника УПСЗН