www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Хмари невинні: мешканці «Смолки» шукають причину відсутності дощів

24 Червня 2016 | Оприлюднив: | 402 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Застосування про­ти­градової системи на ягіднику ТОВ «Бетек» у Барвинівці, де вирощують лохину і малину, не може вгамувати резонанс у районі.
Нові робочі місця, ноу-хау показового підприємства у веденні господарства, біль-менш гідні зарплати породжують захоплення в одних і чутки — серед інших. Мовляв, «якісь дяді вирощують в особливий спосіб ягоди, дощі їм при цьому небажані, тому вони розганяють хмари, а навкруги настала посуха».
Днями отримали лист від мешканців «Смолки», де відсутність опадів також пояснюють «грізною» установкою у «Бетеку». Зателефонувавши до відповідальних осіб, ми почули, що це питання багатьох вже дістало «до мозку кісток». Адже у місцевій пресі неодноразово надавалися пояснення про принцип дії установки та безпечність її використання.
Про це неодноразово йшлося у зверненнях адміністрації ТОВ «Бетек» до селян та на зборах громад навколишніх сіл. Сільський голова Барвинівки Микола Гордійчук у 2015-му році ініціював запит у Житомирський обласний Центр з гідрометеорології — щодо оцінки застосування протиградових установок. Усі висновки сьогодні зберігаються у райдержадміністрації.
Згідно з оцінкою спеціалістів, йдеться про пристрій для протидії граду, спрямований на сприятливі умови для вирощування сільськогосподарських культур. Обладнання не затримує дощу і не викликає змін на траєкторії шляху хмар, а змінює структуру градин та їх діаметр. Щоб при ударі не пошкоджувалися фруктові дерева, рослини тощо.
Нині у 16 країнах світу працює вісімсот антиградових систем «S.P.A.G». Обладнання не застосовує жодних ракет чи хімічних речовин, а генерує вибухи, перемішуючи ацетиленовий газ із киснем. Відтак збільшується тертя і підвищується температура, що прискорює танення градин.
Можна зрозуміти людей, котрі чекають дощу задля гарного врожаю. Начальник метеостанції Галина Дєнєш повідомила, що для літнього періоду характерне явище «сухої грози», коли гримить, але дощ не йде.
Тож у посушливому літі треба перестати звинувачувати «Бетек» — йдеться про глобальні зміни клімату. На найближчі п’ять днів синоптики знову прогнозують високу температуру (до +32°С) та відсутність опадів.

Юлія КЛИМЧУК
 1. 2 коментарі в статье “Хмари невинні: мешканці «Смолки» шукають причину відсутності дощів”

 2. Написал: sirrah 27.06.2016 | Ответить

  Цитировать

  ну вот и дождь….

 3. Написал: Ємченко Володимир 02.07.2016 | Ответить

  Цитировать

  Умови утворення атмосферних опадів
  Для утворення атмосферних опадів потрібно щоб в атмосфері відбулась низка процесів. Найперше потрібні висхідні рухи повітря під дією будь-яких чинників, про які ми вже згадували. У процесі висхідних рухів завдяки адіабатичному зниженню температури повітря досягає стану насичення, починається конденсація водяної пари, утворюються хмари. При конденсації утворюються дрібненькі крапельки завислі в атмосфері. Щоб вони могли випадати з хмари на земну поверхню, їхні розміри повинні бути значно більшими.

  Краплі плавають в атмосфері під дією руху повітря і зустрівшись зливаються в одну, тобто відбувається процес коагуляції. Коагуляції сприяють різнойменні заряди крапель. Важливо щоб краплі були різних розмірів. Більші краплі падають скоріше і це сприяє коагуляції. Зустрічі крапель сприяє також розвиток турбулентних рухів. У результаті коагуляції з шаруватих хмар випадають найбільші краплі у вигляді мряки. З потужних купчастих хмар може випадати дрібний слабкий дощ, особливо у тропічних широтах, де велика водність хмар. Справжнього дощу в результаті коагуляції не буває.

  Справжні опади випадають лише із змішаних хмар. Змішані хмари існують лише при температурі повітря від -10 до -400С. Отже хмари у своєму вертикальному розвитку повинні досягти рівня кристалізації, тобто вони повинні досягти ізотерми, як мінімум -100С. Змішаними є шарувато-дощові, купчасто-дощові та високо-шаруваті хмари. У них краплі води та кристали льоду існують поруч. В реальних умовах повітря по відношенню до крапель може бути ненасиченим, а по відношенню до кристалів перенасиченим. Тому кристали будуть збільшуватись через сублімацію водяної пари на їхній поверхні. У результаті цього процесу кількість водяної пари у хмарі зменшується і дрібні краплі випаровуються. Отже, в атмосфері водяна пара переноситься з крапель на кристали.

  Розростаючись, кристали уже не можуть бути завислими у хмарі і починають падати донизу. У процесі падіння з верхньої частини хмари вони продовжують збільшуватись внаслідок сублімації і зіткнення з переохолодженими краплями. При зіткненні сніжинок між собою утворюється безліч уламків кристалів, на яких у процесі сублімації утворюються нові сніжинки.

  Отже у хмарах великих розмірів досягають лише сніжинки. Якщо у нижній частині хмари чи під хмарою температура повітря вище нуля, то сніжинки тануть і далі падають у вигляді дощу. При подальшому падінні краплі можуть зустрічатись і зливатись в одну велику краплю. Якщо температура повітря до самої земної поверхні нижче нуля, то опади спостерігаються у вигляді снігу. Таким чином, справжні опади із хмари випадають лише у вигляді снігу.

  Атмосферні опади у вигляді граду формуються подібним чином. У купчасто-дощових хмарах існують потужні конвективні висхідні рухи повітря. Вони підхоплюють великі краплини і переносять їх знову у верхню частину хмари, де краплі замерзають. Такі замерзлі кусочки льоду можуть довго подорожувати вверх-вниз і збільшувати свої розміри у процесі примерзання крапель до льоду. Залежно від швидкості руху градин, температури повітря, водності хмари градини можуть бути прозорими чи матового кольору. Висхідні конвективні рухи можуть досягати кількох десятків метрів за секунду

  Враховуючи, що дощ і град формується однаково. Протиградова гармата все таки впливає на кількість опадів.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки: