www.zvyagel.com.ua







Праздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Податок на нерухомість: хто та скільки повинен заплатити за своє житло в нашому місті?

12 Серпня 2016 | Оприлюднив: | 186 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! У мене у власності є житловий будинок площею 130 квадратних метрів. Чи повинен я платити податок на нерухомість, та в якому розмірі? Якщо так, то який порядок його сплати?

Василь К., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Згідно з п.266.1.1 ст.266 Податкового кодексу України, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі — нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Для об’єкту житлової та/або нежитлової нерухомості, який перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку буде одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
СТАВКИ ПОДАТКУ У М.НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ
Рішенням двадцять сьомої сесії Новоград-Волинської міської ради шостого скликання від 22.01.15 р. №698 «Про справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», встановлено на території міста ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб у розмірі 0,5% до мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.
БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі — його часток.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі — їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється Новоград-Волинською об’єднаною державною податковою інспекцією на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі — їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
ПІЛЬГИ ЗІ СПЛАТИ ПОДАТКУ У 2015 РОЦІ
База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі — їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

  1. для квартири/квартир, незалежно від їх кількості — на 75 кв. метрів;
  2. для житлового будинку/будинків, незалежно від їх кількості — на 180 кв. метрів;
  3. для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток — на 255 кв. метрів.

Таке зменшення надається раз за кожний базовий податковий (звітний) період. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
ПІЛЬГИ ЗІ СПЛАТИ ПОДАТКУ У 2016 РОЦІ
Рішенням другої сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання від 04.02.16 р. №32 «Про внесення змін до рішення міської ради від 22.01.15 р. №698 «Про справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», було змінено розміри площ нерухомості, які не оподатковуються.
Таким чином, у 2016 році база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі — їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

  1. для квартири/квартир, незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів;
  2. для житлового будинку/будинків, незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів;
  3. для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток — на 180 кв. метрів.

ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ СУМИ ПОДАТКУ
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі — його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою — платником подається протягом 30 календарних днів із дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ СУМ ПОДАТКУ, В РАЗІ ЗМІНИ ВЛАСНИКА ОБ’ЄКТА ОПОДАТКУВАННЯ
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року, податок обчислюється для попереднього власника за період із 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
ПОРЯДОК СПЛАТИ ПОДАТКУ
Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету, згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків.
СТРОКИ СПЛАТИ ПОДАТКУ
Податкове зобов’язання за звітний рік із податку сплачується:

  1. фізичними особами — протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  2. юридичними особами — авансовими внесками, щокварталу, до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Вы должны войти что бы писать комментарии.