www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Ніхто не хоче бути поштарем у заможному селі…

04 листопадаа 2016 | Оприлюднив: | 223 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Упродовж останніх тижнів до редакції «Звягеля» регулярно телефонують жителі с.Наталівка зі скаргами, що їм не доставляють додому пенсії та передплачені газети. В адміністрації Центру поштового зв’язку, куди ми звернулися з цією проблемою, відповідальність із себе зняли. Натомість відповіли, що це сільський голова не може забезпечити поштове відділення… листоношами. Порадили саме в сільській раді з’ясовувати, чому в Наталівці склалася така ситуація.
— Я за рік підшукав декілька поштарок, але жодна з них не погодилася працювати, бо низька зарплата. До тих пір, доки листоноша отримуватиме менш, як півтори тисячі гривень у місяць, а в цей час голова «Укрпошти» — понад 300 тисяч, ситуація не виправиться, — одразу ж пояснює причини «поштарської кризи» сільський голова Наталівки Анатолій Терещук, який, вочевидь, здогадався про мету візиту журналістів, бо відповіді на всі питання в нього були готові.
Вже понад три тижні поштове відділення у Наталівці не працює в нормальному режимі. Відповідно до штатного розпису, там передбачено посади завідуючого відділенням і двох поштарів. Наразі немає нікого. До того ж, єдина поштарка, котра обслуговує сусіднє село Олександрівку (належить до Наталівської сільради), також написала заяву на звільнення. Лише у день, коли видається пенсія, приїжджає працівник із райцентру і видає гроші. Пенсіонерам телефонують із сільради, попереджають, на який час потрібно прийти. Доставка — винятково для тих, хто не може прийти самостійно. Так само — із періодичною пресою. Іншими словами: людина замовила й оплатила послугу, а послуги, як такої, не отримує.
Сільський голова запевняє, що намагається з усіх сил щось вдіяти. За його словами, він уже переговорив з можливими кандидатами на роботу на пошті, проте, безрезультатно. Чи майже без результату. Нещодавно одна жінка зголосилася працювати завідуючою поштовим відділенням. Нині вона проходить стажування в місті. Але чи надовго затримається на роботі в селі, — прогнозувати Анатолій Миколайович не береться.
— Справа в тому, що Наталівка — приміське село. Не хочу образити віддалені від райцентру села, але в нас люди не хапаються за кожну копійку. Тут є можливість працювати в місті. Тож, майже задарма у селі вони працювати не хочуть, — пояснює сільський голова.
Прийнято вважати, що поштове відділення, нарівні із такими закладами як клуб, школа, дитсадок, є осердям, навколо якого тримається село. Ще весною, розповідає Анатолій Терещук, він видав розпорядження, відповідно до якого всі місцеві платежі повинні сплачуватися тільки на пошті, а не в бухгалтерії сільради. Це робилося, щоб збільшити грошовий потік, дати можливість пошті заробляти на себе. Навіть орендну плату за приміщення встановили на рівні символічної однієї (!) гривні в рік, комунальні послуги оплачували бюджетним коштом — усе, щоб відділення працювало. Не допомогло…
— Робота поштаря — нелегка. Потрібно мати справу з великими сумами грошей, коли видається пенсія. Носити важкі сумки, в яких, крім преси, — різноманітні товари широкого вжитку, якими торгує пошта. І все це — за 0,8 ставки? Люди працюють місяць-два і йдуть, — підкріплює аргументами Анатолій Терещук.
— Ми дуже зацікавлені, щоб усе працювало. Бюджет села дозволяє навіть утримувати поштове відділення, але ж ми не можемо фінансувати пошту. Це буде нецільовим використанням коштів. Тож, надіємося, що найближчим часом відділення таки запрацює — коли стажерка перейде на постійну роботу, — підводить підсумок сільський голова.
До слова, редакція «Звягеля» також надзвичайно зацікавлена, щоб у Наталівці (і не тільки) все працювало. Бо, м’яко кажучи, прикро, коли працюєш для читача, намагаєшся його зацікавити, зрештою — будемо називати речі своїми іменами — виграти конкуренцію, а через ось такі ситуації втрачаєш передплатників…

Олег БРЮХАНОВ
Фото Сергія ЩУРУКА

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,