www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Чи потрібно реєструвати газобалонне обладнання на авто?

03 Березня 2017 | Оприлюднив: | 273 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Роз’ясніть, чи потрібно реєструвати газобалонне обладнання (ГБО), встановлене на автомобіль? Якщо так, то що необхідно для цього?

Василь К., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Враховуючи ціну на бензин, багато водіїв переобладнали свої авто на газ, який у два рази дешевший за бензин. А хто ще не переобладнав, то хоча б раз задумався над цим питанням.
У мережі Інтернет багато суперечливої інформації з цього приводу. Одні кажуть, що реєструвати газову установку в сервісному центрі МВС не потрібно, інші ж стверджують, що така реєстрація із заміною техпаспорта є обов’язковою.
Основні вимоги до переобладнання транспортних засобів зазначені у ст.32 Закону України «Про дорожній рух». У відповідності до даної статті, переобладнання транспортних засобів — зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, — повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України. Цією ж статтею встановлюється зобов’язання для суб’єктів господарювання, у разі переобладнання п’яти і більше транспортних засобів протягом року, мати узгоджену нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання та свідоцтво про погодження конструкції, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху.
Допуск до експлуатації переобладнаних транспортних засобів при цьому здійснюється винятково шляхом проведення спеціальних випробувань та оформлення сертифіката відповідності. Переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах.
Таке переобладнання реєструється в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України №1388.
Але деякі майстри, які працюють нелегально, запевняють автовласників, що реєструвати ГБО не потрібно, та його встановлення без документів буде дешевше. Але, погоджуючись на таку сумнівну пропозицію, автовласник, з метою економії коштів, сам створює собі проблеми у майбутньому, адже встановлення несертифікованого обладнання — незаконне та несе небезпеку як самому водію, так і оточуючим.
Реєстрація ГБО відбувається в наступному порядку: власник транспортного засобу або його представник за дорученням звертається в будь-який сервісний центр МВС України для внесення запису про проведене переобладнання в реєстраційний документ (свідоцтво про реєстрацію ТЗ або техпаспорт у побуті). Транспортний засіб оглядає експерт МВС на предмет відповідності номерів агрегатів, зазначеним у документах, та співробітник сервісного центру — для встановлення відповідності конструкції нормативам. Термін для такого звернення — 10 днів після монтажу.
Для реєстрації ГБО потрібно подати наступні документи:

  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (в разі, якщо авто вже було зареєстровано на території України) або пакет документів для проведення першої реєстрації;
  • документ, що засвідчує особу власника (як правило, це паспорт). У разі звернення представника, — його паспорт та довіреність із правом проводити переобладнання;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • свідоцтво про погодження конструкції;
  • копію чинного сертифіката на обладнання;
  • два акти приймання-передачі. Перший — за формою 3 або 4 (в залежності від газу — пропан або метан). Другий — за формою 6, які наведені в додатках до Порядку реєстрації;
  • квитанцію про сплату за перереєстрацію.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,