www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Тимчасова родина для дитини — патронатна сім’я

09 Червня 2017 | Оприлюднив: | 27 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Сьогодні в Україні та в Новограді-Волинському зокрема запроваджують нову форму піклування про дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Йдеться про влаштування дітей у патронатні сім’ї. Сімейний патронат — це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я середовища. Прикро звучить, але цим загрозливим середовищем може стати сім’я, рідні батьки, які в стані алкогольного сп’яніння не здатні піклуватися та захистити своїх дітей. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час, у святкові чи вихідні дні, рано-вранці або ж у пізню пору доби. Добре, якщо є родичі або ж близькі люди, котрі готові простягнути руку допомоги дитині. А якщо серед близького оточення немає таких людей, то в такому випадку дитина тимчасово влаштовується в медичний заклад, після якого потрапляє в інтернат.
Варто зазначити, що саме для дитини є великим позитивом функціонування патронатних сімей, оскільки за дитиною зберігається право виховуватися в сім’ї і, як наслідок, вилучення із власної сім’ї для дитини — менш травматичне. У патронатній сім’ї вона буде забезпечена необхідною підтримкою та доглядом. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від одного до шести місяців, відповідно до статей 252-253 Сімейного кодексу України. За період перебування дитини у патронатній сім’ї, соціальні працівники здійснюватимуть низку необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває сім’я дитини. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування її в прийомну сім’ю.
Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
Якщо дана інформація виявилася для вас корисною та цікавою, чи ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, — звертайтеся до Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул.Шевченка, 31, або за телефоном: 2-07-12.

А.ЛАПИНСЬКА, директор МЦСССДМ

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,