www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Лікарняна каса підтримала медичну реформу

03 листопадаа 2017 | Оприлюднив: | 34 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» підтримує ухвалений Верховною Радою урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує з наступного року. Адже наразі в Україні кошти, які збираються через загальні податки та акумулюються у Державному бюджеті, витрачаються не на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби, а на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я, незалежно від кількості та якості фактично наданих пацієнтам послуг.
Реформа ж передбачає запровадження нової системи фінансування сфери охорони здоров’я, а саме — перехід від фінансування медзакладів до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. Тобто, за цим принципом гроші «йтимуть за пацієнтом».
Лікування за рахунок держави здійснюватиметься за програмою медичних гарантій, які щороку має затверджувати Верховна Рада. Програмою медичних гарантій визначається перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України. Тобто, будуть забезпечуватися лише ті захворювання, які входять до передбаченого програмою переліку. Ті ж медичні послуги та лікарські засоби, які не включені до Програми та не підлягають оплаті з Держбюджету України, можуть покриватися, згідно з Законом, за рахунок коштів Держбюджету України, передбачених на реалізацію відповідних державних програм та заходів, місцевих бюджетів, медичного страхування, юридичних і фізичних осіб та з інших джерел, не заборонених законодавством.
Держава не зможе повністю вирішити усі питання забезпечення пацієнтів якісною медичною допомогою — тому, з метою зменшення особистих фінансових витрат громадян, БО «Лікарняна каса Житомирської області» продовжуватиме активно працювати, паралельно з новою реформою. На первинній ланці ми й надалі забезпечуватимемо лікування понад сотні захворювань за амбулаторними рецептами, на вторинному та третинному рівнях — частина допомоги (її розмір ще не визначено) буде покриватися за рахунок коштів Держбюджету України, а решту — забезпечить ЛК.
За рахунок того, що частину забезпечення візьме на себе, за Програмою медичних гарантій, Держбюджет України, Лікарняна каса зможе значно розширити свої програми.
На даний час діяльність ЛК в області сприяє підготовці закладів охорони здоров’я до впровадження медичної реформи. У нас відпрацьована система договірних взаємовідносин із лікувальними закладами, підприємствами, банківськими установами. Також ми активно пропагуємо необхідність стандартизації медичних послуг — дотримання лікарями лікарського формуляру та протоколів лікування, затверджених МОЗ України, які базуються на доказовій медицині. Тобто, усі елементи (розрахунок медичної послуги, чітко визначений пакет гарантованих медичних послуг, єдиний медичний простір тощо), про які сьогодні говорять, як про майбутнє реформи, вже давно використовуються у діяльності ЛК.
У Верховній Раді наразі перебуває на розгляді законопроект про лікарняні каси, а це свідчить, що держава зацікавлена у доцільності таких організацій.

Н.ЛІБІЧЕНКО, лікар-експерт ЖЛК

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,