www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Хору ветеранів праці — 35!

17 листопадаа 2017 | Оприлюднив: | 49 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Підсумок плідної творчої діяльності — це завжди ужинок із натхнення та його результатів, дуже важливих для працівників культури і для суспільства загалом. Одразу дві таких значимих події невдовзі мають відбутися, а саме — святкування 35-річної діяльності хору ветеранів праці «Осіннє золото» при Палаці культури та презентація другої збірки пісень художнього керівника хору, Заслуженого працівника культури України Миколи Куркача.
Посивіли скроні, виросли онуки, хтось вже збагатився правнуками, а у душах «Осіннього золота» — завжди буяє весна…
«Пісня постійно підтримує учасників хору у гарній формі, попри поважний вік, — усміхається Микола Миколайович. — Ось і зараз вони — у повній «бойовій» готовності з нагоди святкового виходу на сцену. Запрошуємо усіх любителів хорового мистецтва 19 листопада, о 15 годині, у Палац культури на урочистий концерт! Вхід — вільний, програма — цікава!» Ми ж пропонуємо до уваги наших читачів спогади одного з перших учасників хору, який досі співає у колективі і є однією з найяскравіших його постатей, — Заслуженого працівника культури України Петра ФАТЕНКА:
«Складно розповідати про історію творчого колективу, адже історія створення хору ветеранів праці при міському Палаці культури ім. Лесі Українки — це значна подія у ветеранському русі нашого міста. Вперше він з’явився на сцені Гарнізонного Будинку офіцерів у далекому 1982 році.
Мені, як колишньому керівнику Будинку офіцерів й учаснику хору, до цього часу згадуються його перші учасники. А починалося усе з того, що одного разу до мене в кабінет зайшов підполковник у відставці Микола Андрійович Калюжний, знана і відома у місті людина на той час. Я з ним поділився думкою, що у багатьох Будинках офіцерів різних гарнізонів почали створювати ветеранські хори і чи не час і нам спробувати? Вирішили залучити колишнього військового диригента, майора у відставці — В’ячеслава Ярославовича Глушичка, авторитетну серед музикантів людину.
На той час при БО діяла своя ветеранська організація , до складу якої входили учасники бойових дій, котрі працювали у закладі на різних посадах: Григорій Кравченко, Євгенія Халова, Захар Лейбовський, Віра Плужнікова, Микола Шепельський. Було прийнято рішення про створення ініціативної групи з організації хору.
А 12 вересня 1982 року у місцевому радіоефірі повідомили про створення хору ветеранів. Розпочалася робота з залучення учасників-ветеранів та репетиції. Пригадую, співати приходили цілими подружжями: Агільбаєві, Толстікові, Бабенки, Сажини, Шардіни, Куртові, Наумові.
Неможливо забути тих перших учасників хору, які пройшли Другу світову війну 1939-1945 р.р. Марія Строганова — пройшла з боями до Берліна через бої під Курськом, в боях за Дніпро і визволення країн Східної Європи. Антоніна Шеленіна — партизанка, Іван Толстіков — був начальником штабу танкової бригади, Захар Лейбовський — учасник боїв Заполяр’я, Лідія Рафальська — санінструктор стрілецької роти, Євгенія Халова — актор фронтового театру. Рахім Агільбаєв, Микола Куртов, Григорій Кравченко, Сергій Пугачов — учасники бойових дій. Пізніше долучилися до хору Петро Лопотєв, Євген Опьонишев, Олександра Вовченко, Галина Кизилова, Надія Чехова.
Слід віддати належне першій старості хору — Людмилі Шардіній, котра доклала багато зусиль та енергії, щоби хор став злагодженим колективом однодумців. Нині ця традиція продовжується під умілим керівництвом Людмили Григорівни Стеблини.
Пам’ятаємо і перших наших солістів: Григорія Мазура, Івана Шевлю. Першими акомпаніаторами працювали тріо баяністів у складі Олени Тишкевич (Петренко), Миколи Шепельського, Дмитра Пелешенка. Перший художній керівник — диригент В’ячеслав Глушичко.
Вже після дебютного виступу про новий колектив заговорили у місті. Хор ветеранів став брати участь у концертах не лише гарнізону, а й загальноміських. Проте, все у житті змінюється.
Після розпаду Радянського Союзу криза торкнулася і нашого колективу. Відійшов у вічність художній керівник В.Я.Глушичко, пішов з життя баяніст Д.І.Пелешенко.
Новим керівником творчого колективу стала Надія Іванівна Чехова. Маючи неабиякий дар організатора і авторитет серед учасників хору, вона підійняла його на якісно новий рівень. Особисто доклала зусиль, щоб хор розпочав репетиції у Палаці культури, переконала керівництво міста у необхідності зберегти унікальний колектив. І в 1998 році хор розпочав репетиції у головному культурному закладі міста.
На посаду баяніста і хормейстра запросили відомого у місті й районі музиканта Миколу Куркача, який вніс друге творче дихання у репертуар. Прийшли нові учасники, зокрема, солісти, котрі полюбилися слухачам: П.Краєвський, Н.Асанова, А.Шевчук. Почастішали виступи хору, нас постійно запрошували за межі міста — на обласних фестивалях здобували почесні призові місця.
У 2005 році керівником хору став Заслужений працівник культури України Микола Миколайович Куркач, який досі його очолює. Збагатився репертуар, у тому числі — за рахунок власної творчості автора і композитора, зросла виконавська майстерність учасників. У 2015 році хору було присвоєно звання «народний». Беручи участь у фестивалях, продовжуємо тримати лідерство серед співаючих ветеранів.
У хорі виросли нові відомі солісти: Петро Краєвський, Сергій Наумов, Ганна Плюсніна, Людмила Обезюк, Вікторія Шарапова, Франческа Борисюк.

* * *

Цієї осені хору виповнилося 35 років. Ветеранів вважають золотим фондом суспільства, і приємно, коли вони продовжують залишатися його активними громадянами. Нині у складі хору — 29 учасників, а за увесь період існування колективу у ньому співали понад 100 людей! Схиляємо перед ними голови і віддаємо шану за зроблену творчу роботу. Досі у хорі співають двоє найперших учасників — Тамара Наумова і я.
Віримо, що колектив ще довго радуватиме нас потужним звучанням зі сцен міста, району та області, а наші серця зігріватиме майстерне виконання пісень різного жанру. Тож, доброго здоров’я і наснаги всім учасникам!».

Підготувала Юлія КЛИМЧУК

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,