www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані. До чого готуватися водіям?

24 листопадаа 2017 | Оприлюднив: | 59 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Нещодавно чув, що плануються серйозні новації та істотне посилення відповідальності за порушення ПДР. Які саме новації пропонуються та до чого готуватись водіям?

Анатолій К., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Після кривавої ДТП у Харкові, коли «Lexus» після зіткнення з іншим авто відкинуло у натовп людей на тротуарі, в Україні заговорили про необхідність посилення відповідальності для водіїв.
Тому було цілком очікуваним, що МВС повинно підготувати відповідні зміни щодо посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху (ПДР).
Відповідні зміни міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков презентував на спеціальному засіданні Уряду 10 листопада цього року.
Новації стосуватимуться обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.
За словами очільника МВС, наразі в нашій державі склалася катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху. У 2016 році в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч — із постраждалими особами. А протягом 2017 року — майже 117 тисяч ДТП, 19 тисяч з яких — із постраждалими.
«Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб. Травмовано понад 57 тисяч. Для порівняння: за 2016 рік у зоні АТО, де фактично відбуваються справжні бойові дії із застосуванням сучасного озброєння, загинули 763 наших військовослужбовців. Я хочу, аби всі ми розуміли, що нові правила — це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО», — зазначив Арсен Аваков.
Від початку цього року за вчинення адміністративних правопорушень за ст.130 (Керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення складено 88 тисяч адміністративних протоколів, із них судами розглянуті — близько 44 тисяч, тобто, лише 50%. Штрафи за цією категорією накладені на 31 тисячу осіб.
«Загальний розмір штрафів, накладених із початку року за керування транспортними засобами в нетверезому стані, становить 352 мільйони гривень. Проте, в державний бюджет стягнуті лише 31 мільйон гривень або 8,7%. Акцентую, що проти цих 8,7% виконаних рішень на іншій чаші терезів — 2317 загиблих у ДТП цього року. На жаль, переважна більшість судових рішень залишаються не виконаними», — підкреслив Арсен Аваков.
Серед головних новацій МВС — обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год — гальмівний шлях становить 55 метрів, а ймовірність летального результату при зіткненні з пішоходом — 82%. Натомість при швидкості 50 км/год гальмівний шлях складе 40 метрів, а ймовірність летальних наслідків знизиться до 20%», — зазначив міністр внутрішніх справ.
У декілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень.
Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення — 510 гривень). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
У 20 разів збільшується розмір штрафу за керування транспортом без права керування. Він становитиме 10200 гривень, а за повторне порушення — 40800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року — 40800 гривень.
Новими змінами також планується запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.
Також пропонується внести зміни до ст.286 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення ПДР, особливо ті, що вчинені у стані алкогольного сп’яніння.
Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватиметься на 30 років.
Для реалізації цих пропозицій МВС України виносить на розгляд Уряду проект Закону України про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, а також три проекти постанов Кабінету Міністрів щодо змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.
Найближчим часом пакет документів буде передано до Верховної Ради України.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,