www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Як отримати субсидію, та в яких випадках надання субсидії можуть припинити?

02 Лютого 2018 | Оприлюднив: | 116 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! У цьому році я взяла в оренду квартиру. Чи можу я оформити субсидію на неї? Якщо так, то що для цього потрібно?

Наталія З., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Субсидія — це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, вартості газу та в окремих випадках — твердого й рідкого пічного палива.
Субсидія є безповоротною, а її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.
Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.
Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія, та/або природний газ, та/або електроенергія, то субсидія надається тільки на один вид палива.
ХТО МАЄ ПРАВО НА СУБСИДІЮ:

 • одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
 • особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору оренди житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
 • індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
 • зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, за заявою опікуна (піклувальника).

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ
Для призначення субсидії необхідно звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення: особисто або відправити заповнені документи поштою.
У сільській місцевості прийом заяв із необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.
При оформленні субсидії необхідно подати наступні документи:

 • заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
 • довідка про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування і, відповідно до законодавства, не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення);
 • договір найму (оренди) житла (за наявності).

Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих осіб (осіб, які фактично проживають) у приміщенні, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Якщо не всі зареєстровані особи проживають у оселі, то субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають.
Відсутність зареєстрованих осіб у приміщенні повинна підтверджуватися документами (наприклад, довідкою з роботи, навчання, актами обстеження матеріально-побутових умов).
Рішення про призначення субсидії або відмова приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.
Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше, ніж на 12 місяців (для орендарів — до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди), і розраховується:

 • на неопалювальний сезон — із 1 травня по 30 вересня;
 • на опалювальний сезон — із 1 жовтня по 30 квітня (для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення — з 16 жовтня по 15 квітня).

У ЯКИХ ВИПАДКАХ НАДАННЯ СУБСИДІЇ МОЖУТЬ ПРИПИНИТИ
Надання субсидії можуть припинити у наступних випадках:

 • за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою зарплати чи пенсії, що підтверджується відповідними документами;
 • у разі отримання інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
 • у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість;
 • якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії;
 • за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення;
 • якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, зокрема, про доходи та майновий стан.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,