www.zvyagel.com.ua







Праздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Чи можна перервати декретну відпустку?

09 Лютого 2018 | Оприлюднив: | 27 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Роз’ясніть, чи маю я право вийти достроково з декретної відпустки?

Аліна П., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Відповідно до ст.17 Закону України «Про відпустки» та ст.179 КЗпП України, на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана соціальна відпустка, у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалістю 126 (140) календарних днів: до пологів — 70 календарних днів; після пологів — 56 календарних днів (70 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи із дня пологів.
До відпустки, у зв’язку з вагітністю та пологами, за заявою жінки приєднується щорічна відпустка, незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення за соціальним страхуванням, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, зокрема, на допомогу по вагітності та пологах.
При цьому Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не передбачені підстави для відмови в наданні допомоги по вагітності та пологах.
Відповідно до статті 25 вищезазначеного Закону, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки, у зв’язку з вагітністю та пологами.
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом, — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (ст.31 Закону).
Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. №455 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 р. за №1005/6196).
Згідно із п.6.1. п.6 Інструкції №455, листок непрацездатності, у зв’язку з вагітністю і пологами, видається за місцем спостереження за вагітною із 30 тижнів вагітності воднораз на 126 календарних днів (70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 — після).
Із дня, зазначеного у листку непрацездатності, виданого у зв’язку з вагітністю та пологами, застрахована особа знаходиться у відпустці, у зв’язку з вагітністю та пологами, і саме з цього дня у застрахованої особи виникає право на одержання допомоги по вагітності та пологах.
Оскільки перебування у відпустці, у зв’язку з вагітністю та пологами, є правом, а не обов’язком, то жінка має право продовжувати працювати ще деякий час після надання відпустки, у зв’язку з вагітністю та пологами, а також перервати відпустку та приступити до роботи раніше дати, вказаної у листку непрацездатності.
Така правова позиція підтверджується також висновками, викладеними в листах Мінсоцполітики від 17.09.2015 р. №529/18/99-15, від 23.05.2008 р. №273/020/99-08, ФССзТВП від 09.11.2011 р. №3361-07.
Разом з тим, якщо жінка за власним бажанням продовжує працювати, незважаючи на виданий листок непрацездатності по вагітності та пологах, або завчасно приступає до роботи, їй за рахунок коштів фонду соцстраху будуть профінансовані лише дні фактичної декретної відпустки, а за період, коли вона працювала, буде виплачено заробітну плату. Чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах.
Згідно з п.165.1.1 Податкового кодексу України, сума допомоги по вагітності та пологах, на відміну від суми заробітної плати, не включається до бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Слід звернути увагу на те, що, відповідно до ч.8 ст.79 КЗпП України, ч.3 ст.12 Закону України «Про відпустки», передбачено можливість відкликання роботодавцем працівника лише зі щорічної відпустки у виняткових випадках, визначених законом.
Отже, чинним законодавством не передбачено відкликання працівника з відпустки по вагітності та пологах.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,