www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Змінився порядок виїзду дитини за кордон

09 Березня 2018 | Оприлюднив: | 74 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Я п’ять років тому розлучилась із чоловіком. Із ним не спілкуємось, аліменти він не сплачує. Через декілька тижнів плануємо виїхати з дитиною за кордон. Чула, що відбулися зміни у законодавстві, і відтепер не потрібна нотаріально завірена згода батька, який не платить аліменти. Чи це дійсно так?

Аліна Д., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Дійсно, із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» суттєво посилилась відповідальність неплатників аліментів.
Також набули чинності законодавчі зміни, внесені у правила перетину державного кордону громадянами України, які недосягли 16-річного віку. Новації стосуються ситуацій, коли місце проживання дитини визначено судом з одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
У такому разі виїзд дитини за кордон у супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Натомість у пункті пропуску необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом Державної виконавчої служби.
Наприклад, якщо дитина проживає з матір’ю, а батько більше, ніж півроку, не сплачує аліменти, то матері не обов’язково отримувати згоду батька на виїзд із нею дитини за кордон. Можна взяти у Державній виконавчій службі довідку про аліментну заборгованість. Така довідка видається протягом 10 днів та дійсна протягом 1 місяця із дня її видачі. При перетині кордону замість нотаріально посвідченої згоди батька матір пред’являє оригінал довідки ДВС (або її копію, засвідчену нотаріально).
Такі зміни спрямовані на захист прав дітей та вирішення ситуацій, коли той із батьків, який зобов’язаний сплачувати аліменти, не виконує свого обов’язку піклування про дитину, і разом із цим не бажає давати згоду на виїзд дитини за кордон.
Постанова Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року №76, якою на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» внесено зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України, набула чинності 21 лютого 2018 року.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,