www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Діяльність Новоград-Волинської місцевої прокуратури у сфері запобігання корупції

06 Липня 2018 | Оприлюднив: | 18 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Згідно із Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року, органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. Спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції, відповідно до розділу XI цього Закону, наділені повноваженнями щодо притягнення у встановленому законом порядку осіб до відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, усунення наслідків таких діянь, а також ініціювання проведення службового розслідування з метою встановлення причин і умов, що їм сприяли.
Новоград-Волинською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень у публічній і приватній сферах суспільних відносин.
Так, упродовж 5 місяців 2018 року місцевою прокуратурою в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування виявлялися порушення вимог антикорупційного законодавства в частині неподання та несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щодо своєчасності повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, порушення обмеження щодо суміщення та сумісництва з іншими видами діяльності, порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Як приклад, у ході проведення перевірок стану додержання вимог антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування встановлено, що депутатами Орепівської, Великогорбашівської, Кам’яномайданської сільських рад порушувалися вимоги та обмеження, передбачені антикорупційним законодавством, а саме: не вживались заходи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Зокрема, депутати вказаних сільських рад, всупереч інтересам держави та територіальної громади, до початку роботи сесії та безпосередньо на засіданні сесії не повідомляли у встановленому законом порядку депутатський корпус та сільських голів про наявність у них реального конфлікту інтересів між їхніми депутатськими повноваженнями та приватними інтересами близьких родичів, при цьому особисто брали участь у голосуванні при вирішенні сесією земельних питань на свою користь та на користь близьких родичів.
Із метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», місцевою прокуратурою, в порядку ч.3 ст.65 Закону внесено 10 подань, які розглянуто та задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 посадові особи.
У ході опрацювання відомостей із баз даних державних органів, єдиних державних реєстрів, інформацій органів влади та органів місцевого самоврядування місцевою прокуратурою встановлювались факти вчинення посадовими особами адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. У зв’язку з цим до Управління захисту економіки у Житомирській області місцевою прокуратурою скеровано 30 матеріалів перевірок для вирішення питання про складання відносно винних осіб протоколів про адміністративне правопорушення.
Також працівниками Новоград-Волинської місцевої прокуратури забезпечено обов’язкову участь при розгляді судами 19 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
Питання запобігання корупції є одним з пріоритетних напрямків діяльності, тому перебуває на постійному контролі органів прокуратури.

І.МЕЛЬНИК, прокурор місцевої прокуратури

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,