www.zvyagel.com.ua

free counters Яндекс.Метрика
Украина онлайн


«ТРИ З МІНУСОМ» ГРОМАДСЬКИМ ТУАЛЕТАМ

25 Липня 2008 | Оприлюднив: | 880 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Поблизу Фортеці, де полюбляють відпочивати сотні городян і гостей міста, взагалі немає ніякого громадського туалетуФортеця за Палацом культури – одне з найулюбленіших місць відпочинку новоград-волинців. Сюди місцеві жителі приводять своїх гостей з інших міст, аби похвалитися природною і рукотворною красою, що простягається навкруги. Громадська вбиральня? А тут її просто немає! Кому несила терпіти, змушені справляти природні потреби за кущами…
Ближче до центру — справи кращі – тут неподалік від кінотеатру діє цілком пристойний громадський туалет. Режим роботи: з 8.30 до 20.00. Послуги, щоправда, коштують півтори гривні. Проте — чисто і охайно. Єдине, що викликає питання, куди йти після 20.00, адже саме у вечірній час на центральних вулицях міста з’являється юрба відпочиваючих після чергового трудодня?
У центральному Парку культури й відпочинку теж ситуація більшою мірою прийнятна. У минулому році коштом орендаря парку було проведено ремонт громадського туалету, після чого туди нарешті можна заходити. Вартість послуг – 1 гривня, режим роботи – гнучкий: з понеділка по середу — з 8.00 до 22.00, у четвер-неділю – з 8.00 до 24.00. До недоліків можна віднести хіба що відсутність дверей на вході в індивідуальні кабінки, через що відвідини туалету стають значно публічнішим явищем, аніж того б хотілося. Втім, це – не найгірший недолік, і усунути його нескладно. Будемо вірити, відповідальні особи над цим замисляться…
На центральному ринку «Урожай» громадський туалет, що навряд чи відповідає санітарним нормам, знаходиться у безпосередній близькості від торгових місцьА ось де відповідальні особи, хоча й мали чудову нагоду замислитися, але цього не зробили, так це на центральному стадіоні «Авангард». Реконструкцію споруди майже провели (роботи ще тривають лише у адмінприміщенні), масові спортивні змагання розпочали, а громадський туалет привести до ладу «забули». От і виходить, що тисячі вболівальників, які збираються на перегляд футбольних матчів за участю команди «Звягель-750», у туалет при потребі ходять як на мінне поле. У владних кабінетах кажуть, що на ремонт вбиральні не вистачило грошей. Загалом, відмовка звична, від якої, як кажуть, не легше…
Перейдемо до вокзалів – символічних «воріт у місто». При потребі неважко пересвідчитися, що автовокзальний громадський туалет за чистотою й охайністю вигідно вирізняється від своєї колеги-будівлі на залізничному вокзалі. У туалеті на автовокзалі дотримано всіх вимог до споруд такого призначення: є вода, відсутній сморід, чисто, індивідуальні кабінки обладнані дверцятами. Крім цього, є плата за послуги в розмірі 1 гривні (куди ж без неї в нормальному туалеті) і режим роботи – з 6.00 до 21.00. Натомість безкоштовний і цілодобовий туалет на залізничному вокзалі – без води, а відтак – брудний і є джерелом смороду. На жаль, і тут, коли проводили комплексну реконструкцію вокзальних приміщень, у будівлі, де розташовано туалет, виконали лише ремонт фасаду, а всередині до ладу не довели.
Громадська вбиральня в центрі міста є однією з найчистіших. На жаль, для Новограда така чистота — радше виняток, аніж правилоОкремо варто замовити слово про громадські туалети на міських ринках. Всі ринки об’єднує одне – жахливий стан вбиралень. І це при тому, що величину ринкового збору низькою назвати аж ніяк не можна. Не зрозуміло, чому з цих грошей не можна виділити кошти на наведення чистоти в туалетах. А ще цікаво поглянути на проблему з точки зору дотримання санітарних і гігієнічних норм. Особливо на ринку «Урожай», де у безпосередній близькості до громадського туалету знаходяться торговельні місця…
Таким чином ми щойно «пройшлися» по центральній частині міста і місцях найбільшого скупчення людей. Якщо вже тут не скрізь все добре, то що й говорити про околиці – варіант «під кущі» там залишається вимушеним, бо єдиним.
Начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства і комунальної власності міської ради Володимир Мисін, до якого ми звернулися з проханням прокоментувати стан справ із міськими громадськими туалетами, проблему визнав. При цьому зазначивши, що лише туалет у центральному Парку перебуває в комунальній власності (хоча й переданий в оренду). Решта подібних закладів – або приватні, або відомчі. Чому досі не збудували громадський туалет в районі фортеці? Відповідь звична – у міському бюджеті на це немає коштів, як немає й бажаючих зайнятися такою справою серед приватних підприємців. Щодо туалету на стадіоні «Авангард» — знову немає грошей, на ринках… А що на ринках? Там, вочевидь, переймаються лише ринковим збором, а на вирішення проблем не вистачає часу. Чи, може, бажання?
…Невдовзі Новоград-Волинський знову зустрічатиме сотні гостей – до чергового Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела» залишилося близько місяця. І якщо місцеві жителі вже, мабуть, звикли до ТАКИХ громадських туалетів, то цікаво, якої думки щороку залишаються гості? До речі, начальник відділу благоустрою Володимир Мисін на пряме запитання, яку б ви поставили загальну оцінку міським громадським туалетам за п’ятибальною шкалою, відповів: «три з мінусом».

Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА
  1. 1 коментар в статті “«ТРИ З МІНУСОМ» ГРОМАДСЬКИМ ТУАЛЕТАМ”

  2. Написав: nuc-ka 09.10.2008 | Відповісти

    Цитувати

    Нужно устроить общественную акцию «справим нужду в кабинете начальника отдела благоустройства Владимира Мисина» и тогда я думаю, сразу деньги найдутся на всё и на реконструкцию действующих туалетов и на постройку новых.

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки: