www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


У Новограді проходить виставка «Чаруючий світ фарфору» до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу

01 Лютого 2019 | Оприлюднив: | 63 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено виставку-перегляд «Чаруючий світ фарфору» (до 220-річчя з часу заснування Городницького фарфорового заводу), на якій представлені вироби заводу та матеріали про його історію.
Городницький фарфоровий завод був одним із найстаріших підприємств України з виробництва фарфорових виробів господарського і культурно-побутового призначення. Підприємство було засноване у 1799 році у містечку Городниця Новоград-Волинського повіту Волинської губернії, що входило до складу корецьких володінь князя Чарторийського.
У 1814 році Городницький завод разом із маєтком дістаються князю Любомирському. Із того часу почалося процвітання заводу, запрошувались майстри з Чехії та Франції.
У 1880 році на заводі сталася пожежа, яка знищила всі дерев’яні будівлі і вщент наповнені готовою продукцією склади. У роки громадянської війни завод не працював. Відновилося виробництво у 1920 році. У 1940 році випуск господарського посуду та скульптури досяг 5,5 мільйона штук при 500 робітниках.
У період окупації під час Другої світової війни підприємство було фактично зруйноване. Лише у 1950 році виробництво досягло довоєнного рівня. У 2008 році фарфоровий завод переживав нелегкі часи. Керівник шукав інвесторів, але сталося так, що цього ж року завод було закрито.
У Городниці створено Музей фарфору, де люди можуть ознайомитись з історією підприємства та виробами, які випускав завод із часів заснування і аж до його ліквідації.

Олена БОРОВСЬКА, завідувач відділу обслуговування користувачів районної бібліотеки ім.Лесі Українки

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,