www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


«Поки душа співає, — треба співати!»

26 Квітня 2019 | Оприлюднив: | 25 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

НОВУ ЗБІРКУ ВИДАВ ПІСНЯР МИКОЛА КУРКАЧ
Заслужений працівник культури України, композитор та керівник Народного хору ветеранів «Осіннє золото» (у минулому — керівник Народного чоловічого ансаблю «Хміль») Микола Куркач — не прихильник гучних презентацій у творчих колах, тому жодну з виданих пісенних збірок він особливо не святкував. У редакцію «Звягеля» прийшов подякувати усім, хто долучився до народження його третьої збірки «Батьківське крило». Днями ця подія поповнила творчий доробок місцевих авторів.

— Зараз дуже мало випускається нового, такий собі «голод» спостерігаємо, — розповів Микола Куркач. — Я радий, що на мою ініціативу у Новограді відгукнулися. Заступник міського голови Оксана Гвозденко мене підтримала, за підтримки влади і спонсорів-підприємців Володимира Андрощука та Миколи Мартинюка, видавця Олександра Гембарського нова збірка з’явилася на світ. Складний макет, технічну роботу виконав Михайло Демчук, йому я теж дуже вдячний. Звісно, новій збірці дуже радію. Шкода, що тираж — лише сотня примірників, адже це витратна справа. Собівартість однієї збірки вийшла 99 гривень.
Нова збірка увійде до подарункової продукції, що презентує Новоград-Волинський, і яку традиційно дарують гостям міста. Композитор вже подарував своє видання окремим місцевим бібліотекам та причетним людям — із автографом. До збірки увійшло понад 120 пісень, а загалом у доробку автора — понад дві сотні композицій: для сольних виконавців, дуетів, тріо, ансамблів, хорів на слова відомих та невідомих авторів.
«Хороша збірка вийшла, — радіє автор. — Я прибрав із попереднього 2-го видання російськомовні пісні і ті, що були написані на замовлення. Додав 40 нових пісень, зробив дитячу і мамину сторінки. Тверда обкладинка додала поважності збірці, хоч і здорожчила видання. Переконаний: поки душа співає, — треба співати! Приємно чути свої пісні, які переймають у інших регіонах. Отже, вони потрібні. Залюбки дарую свої збірки, коли їду з хором на фестивалі».
Хоч пісняр, обтяжений копіткою роботою, зарікався, що більше пісень не писатиме, проте, щойно видав збірку, як одразу написав сім нових творів. Цікаво, що у доробку — багато композицій про батьків, особливо — про батька-баяніста. Саме від нього Микола Куркач успадкував любов до народних інструментів. Творча діяльність місцевого пісняра триває вже майже півстоліття!
Назва двох поспіль збірок «Батьківське крило» — невипадкова, композитор часто з ностальгією розповідає історію, пов’язану з цим: «Третій день після поховання батька я йшов вулицею, і мене крилом по чолу торкнув голуб. Одразу промайнула думка, що це з батьковою душею пов’язано. Ви не повірите, але потім щодня, впродовж п’яти років (!) мене на вулиці зачіпав голуб: то близько дуже пролетить, то під ноги кинеться… Я вже знав, що як вийду на вулицю, то це обов’язково станеться. А потім мені принесли вірш про батька, з такими глибокими словами, і я написав пісню «Два крила». Коли люди її слухають, то вони плачуть. Після того, як пісня про батька була написана, голуб мене більше не зачіпає».

* * *

Символічно, що у редакцію автор нової збірки прийшов 23 квітня — цього дня 190 країн відзначають Всесвітній День книги та авторського права. Щорічно, від 2001-го року, в цей день називають місто, якому присвоєно звання Світової столиці книги (присуджується на один рік). У відбірковий комітет входять представники ЮНЕСКО та трьох міжнародних професійних видавничих організацій: Міжнародного союзу видавців, Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ і Міжнародної федерації книготорговців. Цьогоріч Світовою столицею книги названо місто Шарджа в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Юлія КЛИМЧУК

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,