www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Влада закликала містян сортувати сміття

02 Серпня 2019 | Оприлюднив: | 25 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

На території фортеці і Парку культури та відпочинку «Новоград-Волинськжитлосервіс» встановив контейнери для роздільного сортування твердих побутових відходів (пластик, скло). У зв’язку з цим у мережі з’явилося звернення заступника міського голови Анатолія Легенчука із закликом до містян сортувати сміття та порадами щодо цього:
«Щосекунди людство засмічує планету відходами, які мають різний період розкладу. Наприклад, кинутий пакет із поліетилену проплаває в морі від 10 до 20 років, вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, а стандартна скляна пляшка — лише через тисячу років. Треба навчитися правильно сортувати сміття. Це дає можливість повторно використати сталь, алюміній, папір, деревину, пластик та скло».
Далі — поради від міської влади щодо сортування відходів:

 1. Сортуйте пакувальні матеріали відповідно до речовини, з якої вони зроблені, та кладіть їх у відповідний контейнер.
 2. Завжди намагайтеся зменшити об’єм пакувального матеріалу, який викидаєте. Випустіть повітря із пластикової пляшки та закрийте її кришечкою.
 3. Відокремлюйте частини пакування, вироблені із різних матеріалів: зніміть металеву кришку зі скляної пляшки, вийміть картонний піддон із пластикового контейнеру для харчових продуктів. Це дасть змогу обмежити наявність сторонніх домішок у перероблюваному матеріалі та збільшити кількість відновлюваної сировини.
 4. Перед тим, як покласти тару до відповідного контейнера, очистіть її від решток їжі. Це сприяє зменшенню кількості відходів, які відправляють на звалища.
 5. Не кладіть вироби з кераміки чи порцеляни, дзеркала та лампочки до контейнера для скла, бо це суперечить меті роздільного збору скляного сміття.
 6. У контейнер для збору пластику кладуться всі види пластикової тари. Не слід класти сюди інші предмети, навіть якщо вони зроблені з пластику (іграшки, вази, невеликі побутові прилади, канцелярське приладдя).

У контейнер для тари можна класти:

 • пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під олії, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;
 • скляну тару.

Не можна класти:

 • вимащену в їжі або не до кінця випорожнену тару;
 • пластикові іграшки;
 • тару від небезпечних речовин (наприклад, від побутової хімії);
 • тару від аерозолів;
 • віконне та листове скло;
 • лампочки.
Підготувала Юлія КЛИМЧУК

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,