www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Посилено покарання за статеві злочини щодо дітей та запроваджено кастрацію

16 Серпня 2019 | Оприлюднив: | 21 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та Конвенції ООН про права дитини, кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.
Верховною Радою України в липні цього року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості».
Зокрема, передбачається внесення змін до статті 51 КК України та запровадження нового виду покарання — застосування примусової хімічної кастрації, який, відповідно до ст.52 КК України, віднесено до додаткового покарання.
Крім того, передбачено доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 59-1, відповідно до якої покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність. Примусова хімічна кастрація не застосовується до осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб у віці понад 65 років.
З 12 до 15 років збільшилася санкція ч.3 ст.152 КК України, яка передбачає відповідальність за згвалтування неповнолітньої особи, санкцію ч.4 цієї статті доповнено додатковим видом покарання у вигляді примусової хімічної кастрації за вчинення таких само дій стосовно малолітньої особи.
Більш суворе покарання передбачено за вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.156 КК України (розбещення неповнолітніх), а саме, виключено альтернативне покарання у виді обмеження волі на строк до 5 років і залишено лише позбавлення волі на той самий строк.
Законодавцем доповнено Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» нормами, якими передбачається здійснення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 КК України за згвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх, яке встановлюється довічно.
Торік у справі за фактами злочинів проти статевої свободи та недоторканності малолітніх осіб вироком Андрушівського районного суду молодого чоловіка ув’язнено на 10 років.
Судом встановлено, що 17-річний хлопець у березні 2015 року, скориставшись безпорадним станом малолітньої односельчанки, згвалтував її. Крім того, протягом літа 2016 року неодноразово вчиняв насильницькі статеві зносини з іншою потерпілою, якій виповнилось лише 8 років, а також вчинив розбещення її малолітнього брата.
Апеляційна інстанція, переглянувши за скаргою обвинуваченого вирок суду, залишила термін покарання без змін.
Також судами апеляційної та касаційної інстанцій залишено в силі вирок Богунського районного суду м.Житомир, яким особу засуджено до 8 років позбавлення волі за ч.2 ст.156 КК України за вчинення розпусних дій стосовно малолітньої.
Аналогічно, Верховним судом від 20.06.2019 залишено без змін вирок Богунського районного суду м.Житомир та ухвалу Житомирського апеляційного суду, відповідно до яких минулого року особу засуджено за ч.3 ст.153 КК України в редакції Закону України від 01.06.2001 №2295-VI (задоволення статевої пристрасті неприродним способом) стосовно малолітньої.
Незважаючи на те, що засуджений не визнав своєї вини у вчиненні злочину, колегія суддів не встановила процесуальних порушень при збиранні, дослідженні і оцінці доказів, які б ставили під сумнів обгрунтованість висновків судів про доведеність його вини та правильність кваліфікації його дій.
Нагадаємо, днями у Малинському районі затримали та взяли під варту 33-річного місцевого жителя, який скоїв злочин за ч.4 ст.152 КК України (згвалтування малолітньої). Відповідно до санкції зазначеної статті, йому загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.
Посилення покарання за статеві злочини стосовно малолітніх та неповнолітніх є своєчасним і актуальним заходом на захист прав дітей, забезпечення гарантій прав на свободу та особисту недоторканність.
Застосування нового виду покарання — примусової хімічної кастрації — можна розглядати як реальний крок до унеможливлення повторного скоєння злочинів такої категорії.
Довідково: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості», прийнято Верховною Радою України 11.02.2019 та 22.07.2019, направлено на підпис Президенту України.

Оксана КАЙДАНОВИЧ, нач. відділу ювенальної юстиції прокуратури Житомирської області

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,