www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Собачий притулок-«переселенець» почав заважати містянам

13 Грудня 2019 | Оприлюднив: | 98 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Притулок для собак, який перебуває під опікою голови ГО захисту тварин «Оберіг» В.М.Захарчук, змінив місце розташування. Із території біля очисних споруд його переселили ближче до мікрорайону «Дружба». Таке сусідство власники житлових будинків і земельних ділянок, виділених під забудову, вважають неприпустимим. Вони звернулися із колективною заявою до міського голови (чи до виконуючого обов’язки міського голови, доки той на лікарняному):
«Шановний пане міський голово, звертаються до вас жителі мікрорайону «Дружба» та вулиці Чижовецька міста Новограда-Волинського з приводу незаконного переміщення собак із притулку «Оберіг» (який розташований на виділеній території за межами міста ) на територію в межах міста в житловий масив вулиці Чижовецької.
Громадянка Захарчук В.М. перемістила собак із притулку на територію міста в житлову зону, чим погіршила наші умови проживання. Це — постійне цілодобове гавкання необмеженої кількості собак, сморід та порушення санітарних норм, не маючи на загородженій території ні водопроводу, ні каналізації, жодних умов побутового утримання тварин.

У 5 (п’яти) метрах від цієї огорожі знаходиться рівчак, до якого стікають талі та дощові води, разом із якими собачі фекалії потрапляють у річку Случ, тим самим погіршуючи екологічний стан.
Згідно з п.4 «Положення про притулок для тварин», притулок розташовують від житлових будинків та будівель на відстані не менше, ніж 300 метрів.
Нам незрозуміло, на якій підставі і хто надав дозвіл на утримання собак у міській смузі. Ми, жителі мікрорайону «Дружба» та вулиці Чижовецька міста Новограда-Волинського, вимагаємо розібратися в питанні розташування притулку, згідно з «Положенням про притулок для тварин», затвердженого наказом Державного комітету ветеринарної медицини України №439 від 15.10.2010 р., і дати нам можливість спокійно проживати на території міста.
У разі невирішення цього питання, вимушені будемо звертатися у всі відповідні державні органи.
Завчасно дякуємо вам за розуміння.

Мешканці мікрорайону «Дружба» та вул.Чижовецької м.Новограда-Волинського»

В органах місцевого самоврядування на колективну заяву відреагували нарадою.
«5 грудня в конференц-залі міської ради відбулася робоча нарада з питань організації роботи та вжиття заходів щодо безпритульних тварин. Нараду провела секретар міської ради Олена Пономаренко. У засіданні взяли участь заступник міського голови Анатолій Легенчук, начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Ігор Патюк, директор комунального підприємства міської ради «Новоград-Волинськжитлосервіс» Сергій Моісеєв, активісти та громадськість», — повідомив відділ інформації та зв’язків із громадськістю міської ради.
Учасники наради вкотре зазначили очевидні речі: питання безпритульних тварин потребує цивілізованого вирішення, у відповідності до законодавства.
Потрібно проводити роз’яснення серед населення щодо відповідального ставлення до домашніх тварин, необхідно впровадити облік цих тварин та регулярно проводити їх стерилізацію.
Заступник міського голови Анатолій Легенчук зазначив, що вибір установи ветеринарної медицини, яка проводитиме стерилізацію тварин, потрібно проводити на конкурсній основі.
Було вирішено створити робочу групу та розробити положення щодо утримання безпритульних тварин (облік, чипування, стерилізація, відповідальність тощо).

* * *

Утім, мешканців мікрорайону «Дружба», які вимушено сусідять із собачим притулком, підсумки наради не вдовольнили. Як сказав «Звягелю» один із співавторів вищенаведеної зая-
ви, він не побачив у розмовах і діях представників місцевого самоврядування реального бажання щось змінити в «собачій» ситуації. Мовляв, склалося враження, що для них — це звичайна нарада, яка заповнює звичайний робочий день, а проблема з притулком — вона десь там, на околиці, на «Дружбі»…
Тож якщо за підсумками колективної заяви найближчим часом не буде реальних дій, тобто, утримання притулку не приведуть до санітарних норм, понад два десятки вимушених сусідів собачого притулку обіцяють звертатися до суду та всіх можливих інстанцій.
«Звягель» хотів отримати найсвіжіший коментар щодо ситуації в заступника міського голови з питань ЖКГ чи начальника профільного управління, але їхні мобільні телефони не відповідали…

Олег БРЮХАНОВ

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,