www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Для поїздки до Білорусі з 1 вересня потрібен буде закордонний паспорт, але це не стосується жителів прикордонних районів

15 Травня 2020 | Оприлюднив: | 25 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

13 травня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян». Згідно з рішенням Уряду, з 1 вересня 2020 року виїзд громадян України в Республіку Білорусь здійснюватиметься із закордонними паспортами. Про це 13 травня повідомив Урядовий портал.
Зазначається, що новий порядок виїзду дозволить:

  • покращити захист українських громадян, оскільки, у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта, ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою та складною, на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих, у разі втрати закордонних паспортів;
  • зменшити час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується спеціальними приладами;
  • вирішити питання проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону, згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу, оскільки відсутність у внутрішньому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документа.
  • удосконалити процедури прикордонного контролю з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на низький ступінь захисту документа. (Довідково: протягом І кварталу 2020 року виявлено 48 недійсних документів, у 2019 році — 441, у 2018 році — 741).

«Заплановане відтермінування нового порядку до 1 вересня цього року надасть можливість подорожуючим, у разі потреби, завчасно оформити закордонні паспорти на території України». Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь і не планують найближчим часом відвідання України, можуть оформити закордонні паспорти в Посольстві України в Мінську або Консульстві України в Бресті. Вказані установи забезпечені всім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань громадян України», — зазначають в Уряді.
Водночас громадянам України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, не потрібно хвилюватися — при їх поверненні в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускатиме за внутрішніми паспортами.
Для громадян України — жителів прикордонних районів України — залишається чинним режим поїздок у Республіку Білорусь за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років), відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12.12.1998 р.
Заплановані зміни режиму поїздок не стосуються громадян Республіки Білорусь.
Нагадаємо, з 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ здійснюється на підставі закордонного паспорта. Це стосується тільки громадян України, що виїжджають з України на територію Російської Федерації.

Житомир.info

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,