www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


У Музеї Лесі Українки — презентація проекту «Вишивка в одязі Великих українців»

31 Липня 2020 | Оприлюднив: | 8 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

У Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в межах відзначення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» 25 липня відбулася презентація проекту «Вишивка в одязі Великих українців». Цього дня, крім презентації папки з листівками та показу відшитих меморіальних речей проекту, музею були презентовані дві сорочки: сучасну копію відтвореної вишивки за схемою з меморіальної сорочки Лесі Українки, а також сучасну копію дитячої сорочки Ольги Петрової (онуки Ізидори Косач-Борисової).
Завідувачка музею Лесі Українки Віра Римська радо вітала в Лесиній оселі колишню донеччанку Тетяну Зез, яка свого часу заснувала Zeta atelier — ініціативну групу, що веде творчу пошукову роботу та популяризує традиційну та сучасну етнокультуру одягу.
Цей проект — це традиційні та сучасні вишиванки, дизайнерський одяг для дорослих і дітей, вишитий на прикладі предметів гардеробу старовинних українських аристократичних родів, зокрема родини Косачів. Олена Пчілка (О.П.Косач) внесла величезний вклад у збереження української вишивки, зібравши збірку узорів 1876 року видання, яка стала майже енциклопедією народної української вишивки. А її доньки застосовували узори з маминої книги у своєму світському одязі. Вишиті сорочки дарували друзям та близьким, і таким чином мода на вишитий народними орнаментами одяг розповсюджувалася серед української аристократії та інтелігенції.
Презентована на заході копія сорочки Лесі Українки, відтворена з оригіналу, що експонується в Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки. За інформацією завідувачки музею Віри Римської, Лариса Косач вишила та подарувала цю сорочку своїй двоюрідній сестрі Ніні Альбертус (з дому Косач).

Олена ОБУХ, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків із громадськістю міської ради

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , , , ,