www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Спекуляції недругів на крові земляків

02 Жовтня 2020 | Оприлюднив: | 79 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Петро Литвин не керував сектором «Б», де стався Іловайський котел (під його командуванням був сектор «Д»), але саме його звинуватили в зраді військових. Шість років тому в мережі викладено багато відео, на яких із поля бою втікають командири. На жодному з них немає Петра Михайловича, проте його теж звинуватили у втечі. Генеральна прокуратура оприлюднила офіційні відповіді розслідувань про непричетність бойового командира до страшних подій на Сході, утім надумані звинувачення недруги активно повертають до життя. Напередодні місцевих виборів чутки, фейки, заздрощі і звинувачення набувають особливого сенсу.
Кажуть, якщо тобі плюють у спину — це означає, що ти попереду. Політтехнологи додають: фаворита передвиборчої гонки легко виявити — це той, на кого найбільше ллється чорний піар. Погодьтеся, конкурентів у жодній справі не люблять, а сильних і впливових — тим паче.
Петро Литвин не встиг заявити, що йде на вибори міського голови, як йому згадали і трагедію в Іловайську, і «куплений Литвинами» шпиталь у Новограді-Волинському, і успіхи відомих братів, котрі обіймали високі державні посади в Україні. Успішним часто говорять щось у спину й ніколи не кажуть в обличчя. Скільки диванних критиків прийдуть на реальні зустрічі з кандидатом, щоб висловити претензії й почути відповіді? Небагато, бо чутки помирають неохоче.
Мало хто замислюється: чому Петро Литвин, поки його поливають брудом, не втікає від журналістів? Скажімо, у «Звягелі» одразу після трагедій в Іловайську та Степанівці обидва брати коментували події. Але чи всі хотіли чути відповіді?
Президент Порошенко в 2014-му назвав «30-ку» боягузами, коли Володимир Литвин просив не наражати військових на смерть, озвучивши слова офіцерів та рядових: «Нас затягують у котел, буде величезна трагедія, а начальник Генштабу ніяк не реагує».
«Першою жертвою війни завжди є правда» — так називалася стаття від 4 вересня 2015-го, де Володимир Михайлович розповів, що напередодні Іловайського котла він був у Президента і повідомив про перетин кордону російськими військами. Реакції не було, а коли все трапилося, то стали шукати винних. І знайшли — Петра Литвина, командира 8-го армійського корпусу. Хоч Іловайськ був в іншому секторі, від його зони відповідальності — за 50 кілометрів. «Коли від начальника Генштабу прийшли забрати військові документи, то генерал Литвин їх не віддав— передав у прокуратуру. От вони й почали мстити. Дійшли до того, що розформували 8-й армійський корпус», — ще в 2015-му розповідав «Звягелю» земляк Володимир Литвин.
Брати Литвини часто заважали багатьом — не всім впливовим політикам чи олігархам подобалося, коли вони займали принципову позицію щодо державних справ. У відповідь на принциповість у цьому протистоянні вже минуло шість років, а й досі доводиться спростовувати неправду.
І хоч робити це — означає виправдовуватися, дуже складно мовчати на несправедливість. Петро Михайлович ніколи не зізнається, як важко переживав спекуляції недругів на крові земляків. Бажання повернутися в місто і витягнути його із занепаду дало підстави балотуватися на посаду міського голови. Характер кандидата давно загартувала війна, та й поле бою він ніколи не покидав. Про це, зокрема, розповідають кадрові військові, котрі воювали під його керівництвом і досі цінують свого командира.
— Є люди, котрі не розбираються у військовій справі або хочуть заробити дешевий популізм. Для мене важливо розставити крапки над «і». Я ніколи цього не боявся. Йду на вибори, бо маю намір жити в рідному місті і хочу, щоб земляки знали правду про війну. А ще прагну зробити місто комфортним для новоград-волинців, — пояснює Петро Литвин своє рішення балотуватися.

Дарина НОВОСАД

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,