www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Штаб (COVID-19) закликає жителів громади дотримуватися протиепідемічних норм та вимог!

02 Жовтня 2020 | Оприлюднив: | 40 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

28 вересня відбулося чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, яке провів в.о. міського голови Дмитро Ружицький (розпорядження від 24.09.2020 р. №369(к)).
Було наголошено, що епідемічна ситуація в місті та районі залишається напруженою. Зростає кількість хворих із підозрою на коронавірус, а у хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 значно ускладнюється перебіг захворювання, який супроводжується пневмоніями (запаленням легенів).
Відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 24.09.2020 р. №33, місто Новоград-Волинський із 28 вересня продовжує перебувати у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. На території Новоград-Волинської міської ОТГ заборонено:

 • перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі — виготовлених самостійно;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
 • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
 • проведення дискотек;
 • роботу розважальних закладів (нічних клубів);
 • діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);
 • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів (не більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі);
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні (перевезення пасажирів у кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб);
 • роботу після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
 • проведення масових заходів у закладах громадського харчування в кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів;
 • відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше, ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

Нагадаємо, що Державна комісія з питань ТЕБ та НС раз на 7 днів ухвалює рішення про встановлення рівнів посилення та послаблення рівнів карантинних обмежень у регіонах. Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня не може бути переглянуто раніше, ніж через 14 днів.
Як проінформувала завідувачка Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Корпач, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.09.2020 р. №2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»», в обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться таким особам:

 • пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2;
 • пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
 • контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
 • особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено IgA, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

Також члени штабу заслухали інформацію начальника Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Коваля, який доповів, що в період із 18 по 24 вересня фахівці Держпродспоживслужби провели 14 позапланових заходів державного нагляду на предмет дотримання карантинних вимог. У складі мобільної групи за поточний тиждень комісійно обстежено 39 об’єктів різних форм власності (продовольчі та непродовольчі заклади роздрібної торгівлі, заклади громадського харчування) щодо дотримання санітарних вимог та протиепідемічних заходів, виявлені порушення на 11 об’єктах (недотримання маскового режиму працівниками та відвідувачами закладів торгівлі). Власникам закладів винесені попередження.
На засіданні обговорили питання щодо здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти.
Крім того, було проінформовано, що працівниками Новоград-Волинського ВП ГУГП у Житомирській області за серпень та вересень 2020 року було виявлено 6 грубих порушень правил карантину, за що були складені адміністративні протоколи за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), проводилися профілактичні бесіди з громадянами з приводу порушень карантинних обмежень, зокрема з приводу носіння захисних масок у громадських місцях, здійснювалися перевірки суб’єктів господарювання, у тому числі — закладів торгівлі, транспортних засобів, перевізників (міжміський та громадський транспорт). У цей період здійснювався контроль за дотриманням режиму самоізоляції; з особами, які знаходилися на самоізоляції, проводилися профілактичні бесіди, під час яких роз’яснено вимоги чинного законодавства та постанови КМУ, а також відповідальність за ст.325 ККУ та адміністративну відповідальність за ст.44-3 КУпАП; було посилено патрулювання в місцях масового скупчення людей на території міста. Також працівники Новоград-Волинського відділу поліції забезпечували охорону громадського порядку на території населених пунктів Новоград-Волинської міської ОТГ у період вихідних та святкових днів.
За результатами засідання штабу відповідальним особам доручено забезпечити контроль за дотриманням вимог профілактичних і протиепідемічних заходів та виконанням обмежень, визначених «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Шановні жителі Новоград-Волинської міської ОТГ! Осінь — пора, яка традиційно асоціюється з початком сезону грипу та ГРВІ. Цього року до звичних сезонних хвороб зі схожими симптомами додалася коронавірусна інфекція. Щоб не погіршувати епідемічну ситуацію щодо поширення коронавірусу, дотримуйтеся основних правил: ретельно мийте та дезінфікуйте руки; носіть захисну маску в громадських місцях; уникайте великого скупчення людей; дотримуйтеся соціальної дистанції. При перших симптомах занедужання звертайтеся в телефонному режимі до свого сімейного лікаря. Не нехтуйте правилами та будьте свідомими!

Оксана ТАЛЬКО, начальник відділу інформації та зв’язків із громадськістю міської ради

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,