www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Як правильно проголосувати, щоб не зіпсувати бюлетень?

09 Жовтня 2020 | Оприлюднив: | 33 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Прийшовши на виборчу дільницю під час місцевих виборів, 25 жовтня, українці отримають 4 різних бюлетені. Адже обиратимуть міського (сільського або селищного) голову, депутатів до місцевої, районної та обласної рад.
16 липня парламент затвердив новий бюлетень. У ньому виборці ставитимуть галочку навпроти партії, яку підтримують, а поряд вписуватимуть номер кандидата від неї.
Нова форма виборчих бюлетенів зустрінеться там, де виборці обиратимуть депутатів міської, селищної чи сільської рад, якщо в їхній територіальній громаді 10 тисяч і більше виборців (не мешканців у населеному пункті, а саме зареєстрованих виборців).
Крім того, нова форма бюлетенів буде на виборах до районної та обласної рад.

ЯК ВИГЛЯДАТИМЕ ТАКИЙ БЮЛЕТЕНЬ?

Ліворуч — назва партії та першого номера в єдиному списку цієї партії; посередині — дві клітинки, в одній з яких треба поставити позначку, а в сусідній із нею — трафаретом вписати цифри; праворуч — перелік кандидатів від кожної з партій із номерами, які треба вписувати в трафарет.
ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ, ОТРИМАВШИ ТАКИЙ БЮЛЕТЕНЬ?
Його треба «читати» по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині — два квадратики для позначок, а праворуч — пронумерований перелік кандидатів від цієї партії. Спочатку обираємо партію та ставимо «галочку», «плюсик» чи будь-яку іншу позначку в першому квадраті для волевиявлення за партію, а до другого квадрата вписуємо номер кандидата, якому хочемо допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії.
ВНОСИТИ ЦИФРИ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ ЗА КАНДИДАТА ТРЕБА БУДЕ ДУЖЕ УВАЖНО
По-перше, бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд із його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо). По-друге, цифри необхідно вносити в другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету (наприклад: раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

Якщо виборець проголосує за партію і вирішить не голосувати за кандидата, то такий бюлетень буде дійсним і зараховуватиметься в якості підтримки партії.
Якщо виборець припустився помилки при заповненні бюлетенів, то він має право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому бюлетень, із проханням видати йому інший в обмін на неправильно заповнений.

За матеріалами ОПОРА

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,