www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Офіційно: які монети й купюри вилучили з обігу, а які — залишилися

30 Жовтня 2020 | Оприлюднив: | 33 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?».
Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету.
Національний банк відповідально заявляє: це не так!


Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України: у магазинах, у банках, у транспорті, у закладах громадського харчування та побуту тощо. Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та всі в нашій державі — продавці, касири, водії маршруток.
Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.
Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок.

Їх можна обміняти впродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років — у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ: https://bank.gov.ua/ua/uah/authoriz-bank).
Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.
У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок, громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них.

Управління зв’язків із громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,