www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Уряд запровадив карантин «вихідного дня» — із 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Попередньо — до 30 листопада

13 листопадаа 2020 | Оприлюднив: | 20 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину «вихідного дня», який діятиме з 14 листопада до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки. Введення повного локдауну в країні неможливе, адже, за розрахунками Міністерства економіки та Міністерства фінансів, цього не витримає українська економіка. Про це під час брифінгу за підсумками засідання КМУ заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Уряд прийняв низку рішень, що виносилися на розгляд Міністерством охорони здоров’я України. Перше рішення — щодо карантинних обмежень, які будуть запроваджуватися на території країни. Ми відходимо від адаптивного карантину, тому в будні на території всієї країни запроваджуються ті обмеження, які були притаманні «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки. Адже зростання рівня захворюваності на COVID-19 відбувається по всій Україні», — поінформував очільник МОЗ.
Крім цього, для покращення епідемічної ситуації в країні та запобігання колапсу медичної системи впроваджується карантин «вихідного дня», який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.
«COVID-19 розповсюджується нашою країною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну. Це — найкращий спосіб для стримування захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте економіка України локдауну не витримає. Згідно з тими розрахунками, які дає нам Мінекономіки та Мінфін, бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Отже, з метою розірвати ланцюг зараження, прийнято рішення щодо запровадження карантину «вихідного дня», — пояснив Максим Степанов.
Зокрема, у вихідні до обмежень, що передбачені в будні, додатково буде заборонено:

  • прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;
  • прийом відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • прийом відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами; провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
  • діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;
  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

«Так, рішення непопулярне, проте мова йде про життя та здоров’я людей. Головне завдання на сьогодні — розірвати ланцюг передачі вірусу та знизити навантаження на медичну систему України, щоб уникнути колапсу, який ми спостерігали в країнах Європи навесні», — наголосив Максим Степанов.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров’я України провело масштабну селекторну онлайн-нараду з регіонами з питань подолання COVID-19, у якій узяли участь близько 500 учасників. На порядку денному була перевірка готовності медсистеми надавати допомогу в умовах швидкого розповсюдження коронавірусу.
Водночас зазначається, що започатковано програми підтримки для культурної, розважальної та ресторанної сфер:

  • компенсація частини зарплат робітників, у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання карантину «вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що нині обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;
  • продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто йдеться про рефінансування наявних позик фактично під 0%.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,