www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


НА ЯКИХ ПІДСТАВАХ І В ЯКОМУ ПОРЯДКУ ВИПЛАЧУЮТЬСЯ ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ?

08 Жовтня 2010 | Оприлюднив: | 436 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Пенсія по інвалідності, згідно з розділом ІV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності, внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідністю з дитинства) за наявності певного страхового стажу.
Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності».
Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи, згідно із законодавством.
Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:

  • до досягнення особою 23 років включно — 2 роки;
  • від 24 років до досягнення особою 26 років включно — 3 роки;
  • від 27 років до досягнення особою 31 року включно — 4 роки;
  • для осіб 32 років і старших — 5 років.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі, незалежно від наявності страхового стажу.
Пенсія по інвалідності, залежно від групи інвалідності, призначається в таких розмірах: інвалідам I групи — 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи — 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи — 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп — у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу за їх вибором пенсія по інвалідності, призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам — чоловікам старше 60 років і жінкам старше 55 років, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.
У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.
Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, — пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, в якому змінено групу інвалідності.
У разі визнання особи, яка пройшла повторний огляд здоровою, пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.
Органи медико-соціальної експертизи зобов’язані повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду в порядку, встановленому законодавством, про результати повторного огляду осіб, яким призначена пенсія по інвалідності, та про нез’явлення цих осіб на зазначений огляд.

В.В.ПРАВИЛО, головний спеціаліст-юрисконсульт управління праці та соціального захисту населення міської ради

Вы должны войти что бы писать комментарии.