Поліцейські Житомирщини контролюють дотримання карантину в період локдауну

Поліцейські продовжують роз’яснювати жителям області необхідність виконання встановлених вимог карантину та перевіряють дотримання власниками закладів обмежень у діяльності. У разі злісного ігнорування таких правил, правоохоронці складають відповідні адміністративні матеріали.
Нині на Житомирщині лабораторно підтверджено 41494 випадки захворювання на коронавірус COVID-19, з них 685 — летальних.
Із 8 до 24 січня 2021 року включно в Україні діють посилені карантинні обмеження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».
Рейдові групи, до складу яких входять поліцейські, представники Держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування, здійснюють перевірки дотримання власниками розважальних, торговельних закладів та інших установ установлених обмежень щодо режиму діяльності.
Від початку дії посилених карантинних заходів, із 8 по 10 січня, працівники поліції Житомирщини склали понад 330 адміністративних протоколів, що стосуються правопорушень, пов’язаних із недотриманням вимог карантину. Зокрема, за ч.1 ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП було складено майже 90 протоколів. За ч.2 ст.44-3 КУпАП, що передбачає відповідальність за перебування в громадських будівлях та транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот, — понад 240 протоколів.
У вихідні, з 8 по 10 січня, поліцейські припинили функціонування 27 об’єктів господарської діяльності, що працювали з порушеннями, серед них 3 — розважальних та 44 — торговельних заклади.
Нагадаємо, що, відповідно до рішення Уряду, з 8 до 24 січня 2021 року забороняється робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень навинос).
Заборонено прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім торгівлі винятково товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, на торговельних площах, не менше як 60% яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише зі здійсненням адресної доставки замовлень.
Забороняється робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.
Також на період дії посиленого карантину заборонено відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.
Відділ комунікації поліції Житомирської області