www.zvyagel.com.ua

free counters Яндекс.Метрика
Украина онлайн


Підтримка бізнесу-2021: «карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»

29 Січня 2021 | Оприлюднив: | 6 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

Новий рік почався із нового локдауну. З 8 січня чимало бізнесів були змушені призупинити роботу. Про карантинні обмеження підприємці знали заздалегідь і мали можливість отримати від держави одноразову грошову допомогу. Для цього ще в грудні потрібно було оформити заявку й чекати на виплату. Скільки українців звернулися по допомогу і які подальші плани щодо підтримки бізнесу цього року, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.


ДОПОМОГА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
Отримати допомогу в сумі 8 тисяч гривень могли наймані працівники та ФОПи, діяльність яких підпадає під заборону в період посиленого карантину в січні. Заявку потрібно було оформити з 14 до 31 грудня включно. За інформацією уряду, усього по допомогу звернулося понад 480 тисяч людей, із них 455 тисяч отримали допомогу до Нового року, решта виплат має відбутись у січні. Усього за державною програмою виплатили 3,6 млрд грн.
«Близько 25 тисяч людей подались в останні дні старого року, тому, враховуючи, що почався новий бюджетний рік, вони отримають по 8 тисяч гривень у цьому році протягом короткого періоду часу», — пояснює міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
В Офісі Президента кажуть, що, завдяки порталу державних послуг «Дія», вдалося максимально спростити та автоматизувати процес подачі заявок на отримання допомоги. Реєстрація та отримання виплат відбувалися дистанційно — без контакту з чиновниками.
«Важливо, що напрацьовано цифрові інструменти, коли не треба стояти в чергах, немає скупчень, коли знищено бюрократичну тяганину, а люди в кілька кліків можуть отримати виплати. Це також зменшує корупційні ризики, адже немає спілкування чиновника та людини. Це — яскравий приклад того, якою буде цифрова Україна», — наголосив глава держави Володимир Зеленський.
Ще одна програма підтримки, яку встигли реалізувати до нового року, була розрахована на роботодавців. Відповідно до неї, у грудні виплатили 650 млн грн для близько 170 тисяч працівників. Як розповідають у Державному центрі зайнятості, програмою, зокрема, скористалися: аеропорт «Бориспіль», АТ «Укрзалізниця», Держагентство «Укравтодор»,
Кондитерська фабрика «Харків’янка» та Харківський завод «Турбоатом».
У Мінекономіки зауважують, що на додаток до програм фінансованої підтримки на час карантину також діє мораторій на перевірки.
ПЛАНИ ПОДАЛЬШОЇ ПІДТРИМКИ
У Кабміні кажуть, що у 2021-му продовжуватимуть і розширюватимуть програми підтримки бізнесу, започатковані торік. Зокрема, уряд уже ухвалив зміни в держпрограму «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер на кредитування може розраховувати як малий, так і середній бізнес. Розширюється перелік категорій бізнесу, яким може надаватися кредит за програмою, пом’якшуються умови для рефінансування кредитів.
«Станом на зараз уже більш ніж сім із половиною тисяч різних бізнесів по всій країні отримали понад 17 мільярдів гривень. Упроваджено механізм державних портфельних гарантій для малих і середніх підприємців, коли держава забезпечує до 80% кредиту. Також продовжують діяти податкові канікули для ФОПів першої групи. До червня вони звільняються від сплати єдиного соціального внеску», — зазначив голова уряду Денис Шмигаль.
Експерти прогнозують, що попит на кредитування цього року далі зростатиме. За інформацією уряду, лише за перший тиждень 2021 року за програмою «5-7-9» було видано кредитних позик на суму більш ніж 900 млн гривень.
В уряді не виключають, що, залежно від ситуації, цьогоріч будуть відновлювати успішні державі програми. Міністр соціальної політики Марина Лазебна зауважує: «Я вважаю, що ми повинні постійно аналізувати, працює — не працює, допомагає — не допомагає, і, коли бачимо критичну ситуацію, відразу відновлювати і надавати допомогу».
Зокрема, йдеться про програму допомоги для дітей ФОП першої і другої категорій, яку започаткували під час першого локдауну навесні 2020 року, а також відновили на час карантину «вихідного дня» в листопаді.
Економісти погоджуються, що другий рік пандемії може бути ще складнішим. Українці все гостріше відчуватимуть наслідки локдауну й загального падіння економіки. Щоб бізнес скоріше став на ноги, без державної підтримки не обійтися.

Центр громадського моніторингу та контролю

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,