www.zvyagel.com.uaПраздники Украины
free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Звягельський календар

22 листопадаа 2013 | Оприлюднив: | 99 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

1340 рік — Звягель увійшов до складу Великого князівства Литовського.
1488 рік — великий князь литовський Казимир ІV надав в оренду на три роки трьом луцьким євреям мито і корчму Звягельську, про що сповістив намісника Звягельського — пана Окушка Калениковича.
1620 рік — за інвентарем родини Острозьких, у Звягелі проживало близько 2500 осіб (403 двори), в місті було п’ять вулиць: Ринкова, Вільхова, Церковна (на ній мешкали «поп спаський» і «поп замковий»), Подліська та Каліцька (дворів — 24, з них 14 — калік і сліпих) та два передмістя — Запружовське (дворів — 93) й безіменне (дворів — 20), дві церкви — Замкова Микольська та Спаська.
1773 рік — народилась Маріанна Любомирська, остання володарка Звягеля за хрещенням у православ’я — Марія Федорівна. Вона була тричі одружена. Вперше — з воєводою Київським графом Протом Потоцьким (1761-1801), з яким навесні 1793 р. у Звягелі розділили майно. Після розлучення з Потоцьким вона була одружена з Валеріаном Зубовим, братом останнього фаворита Катерини ІІ — Платона Зубова. Втретє вийшла заміж за одного із фаворитів російського імператора Олександра І — генерала Ф.П.Уварова.
1815 рік — на території нинішньої Пилиповицької сільради були засновані найстаріші у Східній Волині колонії німецьких переселенців — Анета та Юзефін. Вся повнота влади у колонії знаходилася в руках сільського старости (шульца), який мав одного чи двох помічників (байзітцерів). Староста і помічники обиралися сільською громадою. Він разом зі своїми помічниками розглядав конфліктні ситуації між колоністами.
1824 рік, 20 листопада — помер Федір Петрович Уваров. Через відсутність спільних дітей із Маріанною Любомирською виникло питання щодо успадкування Звягельського ключа.
1936 рік, листопад — газета «Соціалістичне Полісся» відзначала великі перетворення, що відбулися в зовнішньому вигляді міста, в тому числі, будівництво скверу з пам’ятником Леніну на місці Сінної площі з базаром.
2006 рік, 22 листопада — вул.Карла Маркса перейменовано на вул.Соборності, вул.Дзержинського з’єднано з вул.Лесі Українки, вул.Постишева — на вул.Лубчицьку, вул.Кірова з’єднано з вулицею Житомирське шосе і перейменовано на вул.Житомирську, вул.Володарського — у вул.Надслучанську.
2006 рік, 24 листопада — відкрито нове приміщення Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (у приміщенні колишньої молочної кухні).

Підготовлено за матеріалами місцевих краєзнавців В.ВАХОВСЬКОГО, Л.КОГАНА, Л.НАУМЕЦЬ, О.ПРОВОТОРОВА

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,