www.zvyagel.com.uaПраздники Украины

free counters
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
Сайт Свято-Троицкого кафедрального собора г.Новограда-Волынского Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Фронт матерів і жінок — нова гаряча точка на карті України

15 Серпня 2014 | Оприлюднив: | 387 просмотров
10 votes, average: 2,10 out of 510 votes, average: 2,10 out of 510 votes, average: 2,10 out of 510 votes, average: 2,10 out of 510 votes, average: 2,10 out of 5 (10 оценок, в среднем: 2,10 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

ОБУРЕННЯ СІМЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ІЗ ЗОНИ АТО «ЗВЕРХУ» НАЗВАЛИ ПЕРЕДВИБОРНОЮ КАМПАНІЄЮ ЛИТВИНА І НАГНІТАННЯМ ПАНІКИ
Схоже, ще одна гаряча точка з’явилася на карті України, але не на Сході, а на Новоград-Волинщині. Доведені до відчаю жінки та матері військовослужбовців цього тижня перекривали трасу Київ-Чоп, пікетували міську раду та вимагали пояснень від влади. У середу, 13 серпня, із жіночою громадою зустрівся народний депутат України Володимир Литвин. Він, до речі, декілька днів тому повернувся із зони АТО.

Важко передати відчай жінок, котрим доводиться оббивати владні пороги у надії почути хоча б якісь відповіді на свої запитання. Усі вони висловлюють обурення щодо браку інформації про їх синів та чоловіків у районі бойових дій. Тим часом містом поширюється багато різних чуток, натомість достовірної інформації, скаржаться рідні, практично немає — зокрема, з боку військового керівництва гарнізону.
З огляду на історії, які розповідають дружини військовослужбовців, вони володіють значно більшою інформацією. Адже чоловіки та сини телефонують їм з місця боїв, хтось — із полону, ще хтось — поранений, а з кимось взагалі обірвався будь-який зв’язок. Люди нарікають, що їхню інформацію ніхто не бере до уваги. Трапляються випадки, коли тіла загиблих, за свідченнями рідних, не можуть забрати з місця бойових дій... Тож Володимиру Литвину від обурених людей довелося вислухати багато запитань та звинувачень.
— Я неодноразово був у зоні АТО, і мій син сьогодні теж там. Якби я міг повернути бригаду зі Сходу, то я би давно це зробив! — одразу запевнив народний депутат. — Але я не Верховний Головнокомандувач і не міністр оборони! Намагаюся зв’язатися із Президентом, аби розповісти йому про ситуацію у зоні бойових дій та проблеми, але досі — безрезультатно. Мені говорять, що «зверху» Президенту доповідають, що все добре. Написав йому листа про те, що Житомирська область найбільше потерпає — з 68 тисяч мобілізованих за дві хвилі чоловіків 7 тисяч 536 — із Житомирщини. Переконую, що слід якомога швидше вивести 30-ту бригаду з передової, дати людям перепочити, переукомплектувати та доозброїти військових.
Активність новоград-волинської громади, за словами Литвина, дехто «зверху» вже охрестив проведенням передвиборної кампанії нардепа та нагнітанням паніки. Сам він каже, що якби знав, чим обернуться його намагання свого часу зберегти бригаду у Новограді, то подумав би, чи варто було це робити. Також він розповів, що 8-й армійський корпус сьогодні несе чи не основне навантаження у зоні бойових дій, а «тридцяткою затикають багато дір».
— Минулого тижня я був у місці дислокації одного з підрозділів бригади. Привіз військовим 30 бронежилетів, 40 сучасних шоломів, 110 комплектів військової форми, продукти харчування та 15 тонн води. Зараз працюємо над тим, щоб і далі постачати необхідне воякам. Розумію, що найважливіше — це людські життя, і жодними бронежилетами тут не можна відкупитися. Я на власні очі бачив, як з одного боку наших військових «прасують «Гради» з боку Росії, а з іншого — обстрілюють сепаратисти. Тому у цій ситуації, і військові самі це кажуть, потрібно домовлятися з Росією.
Як саме домовлятися і чому досі не домовилися, — ніхто не може дати вичерпної відповіді на це запитання ані військовим, ані їх сім’ям, ані українцям загалом. Натомість точка кипіння серед людей наростає, і вже сьогодні зрозуміло, що в Україні назріває ще один фронт — серед обурених політикою влади, що призводить до жертв.
Фронт матерів Володимир Литвин пророкує нинішній владі ще страшніший, аніж на Сході. Вислухавши кожного, пообіцяв відправитися на Схід та допомогти рідним військових в отриманні інформації щодо їх долі. Запевнив, що готовий «їхати, стукати, благати, аби тільки влада не смітила людьми». Протестуючі жінки у свою чергу заявили, що поїдуть у Київ пікетувати адміністрацію Президента. Бо у ситуації, що склалася, для них кожна хвилина дорога, й усі мріють побачити своїх чоловіків. Жінки говорять, вони розуміють, що потрібно комусь воювати, але при цьому держава зобов’язана підтримувати армію, а не кидати її напризволяще.

Юлія КЛИМЧУК
Фото автора
  1. 1 коментар в статье “Фронт матерів і жінок — нова гаряча точка на карті України”

  2. Написал: sirrah 18.08.2014 | Ответить

    Цитировать

    о каких переговорах с рашей может быть речь? они не знают что обстреливать территорию другого государства и поставлять оружие террористам нельзя? знают. но все равно это делают. прекратят ли они это делать, если их попросить? нет. их весь мир об этом просит. явно выдвинут условия (как всегда), боюсь, что это будет требование сдать всю Украину. готовы ли мы к этому после всего? явно нет!…

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки: