www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Як уберегтися, перебуваючи на тонкій кризі, розповіли рятувальники

05 Березня 2021 | Оприлюднив: | 10 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

З приходом весняного потепління температура повітря поступово зростає, товща криги на водоймах швидко зменшується і стає небезпечною для життя та здоров’я громадян.
Як не провалитися під лід та як саме потрібно діяти, якщо опинився в крижаній пастці, розповіли та продемонстрували рятувальники спільно з працівниками міської та обласної комунальних аварійно-рятувальних служб на воді. Для цього в Гідропарку Житомира фахівці організували та провели профілактичний рейд, а також продемонстрували показове дійство зі способів порятунку та самопорятунку з крижаної води.
Під час рейду рибалкам роздали інформаційні листівки з правилами поводження на кризі, а також — з алгоритмом дій у разі, якщо біда все ж таки трапилася. Водолази продемонстрували, як урятувати людину з-під криги, а також як вибратися самостійно.
«У поточному році на водоймах області вже зареєстровано два випадки загибелі людей, які провалилися під кригу. Лід стає небезпечним, коли утримується хоч і не значна, але плюсова температура повітря. При мінусовій температурі, перш ніж ступити на лід, переконайтеся в його міцності. Але категорично забороняється робити це ударами ніг. Місця, де лід не міцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місць, де б’ють джерела. Тонкий він і там, де швидка течія або струмок впадає в річку. Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Якщо ви опинилися на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтеся своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду, ковзаючи», — наголосили фахівці.
У випадку, якщо все ж таки людина провалилася під лід, потрібно не піддаватися паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою, та кликати на допомогу. Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Для цього потрібно якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотитися і відповзти в той бік, звідки прийшов, де міцність льоду вже відома. Далі необхідно обов’язково переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилося, то треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися і по можливості випити чогось гарячого.
Йде потепління, тому рятувальники застерігають від виходу на водойми. Також не відпускайте своїх дітей гуляти до водойм. Дотримуйтеся правил безпеки та порад фахівців, адже немає нічого ціннішого за життя!

УДСНС України в Житомирській області

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , ,