Статистика

Comments Posted By Ємченко Володимир

Displaying 0 To 0 Of 0 Comments

Хмари невинні: мешканці «Смолки» шукають причину відсутності дощів

Умови утворення атмосферних опадів
Для утворення атмосферних опадів потрібно щоб в атмосфері відбулась низка процесів. Найперше потрібні висхідні рухи повітря під дією будь-яких чинників, про які ми вже згадували. У процесі висхідних рухів завдяки адіабатичному зниженню температури повітря досягає стану насичення, починається конденсація водяної пари, утворюються хмари. При конденсації утворюються дрібненькі крапельки завислі в атмосфері. Щоб вони могли випадати з хмари на земну поверхню, їхні розміри повинні бути значно більшими.

Краплі плавають в атмосфері під дією руху повітря і зустрівшись зливаються в одну, тобто відбувається процес коагуляції. Коагуляції сприяють різнойменні заряди крапель. Важливо щоб краплі були різних розмірів. Більші краплі падають скоріше і це сприяє коагуляції. Зустрічі крапель сприяє також розвиток турбулентних рухів. У результаті коагуляції з шаруватих хмар випадають найбільші краплі у вигляді мряки. З потужних купчастих хмар може випадати дрібний слабкий дощ, особливо у тропічних широтах, де велика водність хмар. Справжнього дощу в результаті коагуляції не буває.

Справжні опади випадають лише із змішаних хмар. Змішані хмари існують лише при температурі повітря від -10 до -400С. Отже хмари у своєму вертикальному розвитку повинні досягти рівня кристалізації, тобто вони повинні досягти ізотерми, як мінімум -100С. Змішаними є шарувато-дощові, купчасто-дощові та високо-шаруваті хмари. У них краплі води та кристали льоду існують поруч. В реальних умовах повітря по відношенню до крапель може бути ненасиченим, а по відношенню до кристалів перенасиченим. Тому кристали будуть збільшуватись через сублімацію водяної пари на їхній поверхні. У результаті цього процесу кількість водяної пари у хмарі зменшується і дрібні краплі випаровуються. Отже, в атмосфері водяна пара переноситься з крапель на кристали.

Розростаючись, кристали уже не можуть бути завислими у хмарі і починають падати донизу. У процесі падіння з верхньої частини хмари вони продовжують збільшуватись внаслідок сублімації і зіткнення з переохолодженими краплями. При зіткненні сніжинок між собою утворюється безліч уламків кристалів, на яких у процесі сублімації утворюються нові сніжинки.

Отже у хмарах великих розмірів досягають лише сніжинки. Якщо у нижній частині хмари чи під хмарою температура повітря вище нуля, то сніжинки тануть і далі падають у вигляді дощу. При подальшому падінні краплі можуть зустрічатись і зливатись в одну велику краплю. Якщо температура повітря до самої земної поверхні нижче нуля, то опади спостерігаються у вигляді снігу. Таким чином, справжні опади із хмари випадають лише у вигляді снігу.

Атмосферні опади у вигляді граду формуються подібним чином. У купчасто-дощових хмарах існують потужні конвективні висхідні рухи повітря. Вони підхоплюють великі краплини і переносять їх знову у верхню частину хмари, де краплі замерзають. Такі замерзлі кусочки льоду можуть довго подорожувати вверх-вниз і збільшувати свої розміри у процесі примерзання крапель до льоду. Залежно від швидкості руху градин, температури повітря, водності хмари градини можуть бути прозорими чи матового кольору. Висхідні конвективні рухи можуть досягати кількох десятків метрів за секунду

Враховуючи, що дощ і град формується однаково. Протиградова гармата все таки впливає на кількість опадів.

» Posted By Ємченко Володимир On 02.07.2016 @ 14:30

ХРАМУ — БУТИ!

Шановний Протоієрей Стефан МАРКЕВИЧ Ісусу Христу гроші для проповіді непотрібні були. Так, що якщо Ви така набожна людина (я в цьому несумніваюся) то проповідуйте по школах, технікумі та коледжі спочатку. І великий гріх завидувати євреям їх Бог покарав (немає в них повноцінної держави і займаються братовбивством палестинців, ліванців, іранців і т. д.). Менше лексусів купляйте може грошенят від парафіян побільшає?

» Posted By Ємченко Володимир On 12.07.2012 @ 18:22

НА БАЛ ВИПУСКНИКІВ — НА МОСКОВСЬКУ ЧЕРВОНУ ПЛОЩУ!

Правильно. Валіть до москалів в Московію. Може ціну на газ знизять?

» Posted By Ємченко Володимир On 12.07.2012 @ 18:24

У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ МІЛІЦІЯ ВСТАНОВИТЬ «ТРИВОЖНІ КНОПКИ» В ПАРКАХ, СКВЕРАХ ТА КЛУБАХ

Цікаво чи вони приїдуть?

» Posted By Ємченко Володимир On 12.07.2012 @ 18:24

ЕПІДЕМІЧНИЙ ПОРІГ У МІСТІ ПЕРЕВИЩЕНО МАЙЖЕ ВЧЕТВЕРО

На мою думку: епідемія закінчиться 17 січня 2010 року. І новий президент скаже: я покінчив з вірусом А/H1N1 нагородить себе орденом і премією. А всі будуть його (її) поклони бити

» Posted By Ємченко Володимир On 12.11.2009 @ 15:44

ПОРА СПАСАТЬСЯ!

А що неправда?

» Posted By Ємченко Володимир On 12.11.2009 @ 15:53

ПОЧІМ ПЛАТИТИМЕМО ЗА ПРОЇЗД В АВТОБУСАХ?

Воно йому нафік непотрібно (прокурору). Його Кабмін звільнить. За що ж буде прокурор сім”ю годувати? А бензин купляти? Хабарі брати? Прикривати ав…….. дупи?

» Posted By Ємченко Володимир On 18.10.2009 @ 09:49

ТЕЧЕ ВОДА — А ХТО Ж ЗАПЛАТИТЬ?

Як розрахувати похибку споживання води для приватного сектору? А якже закон України
Хоча в Україні можливі неймовірні чудеса.

» Posted By Ємченко Володимир On 05.09.2009 @ 17:04

СЕРГІЙ ТІГІПКО: КЕРУВАТИ ПОВИННІ ПРОФЕСІОНАЛИ

Дуже вдала цитата. Хіба, що ще бракує Наталії Вітренко з її електоратом

» Posted By Ємченко Володимир On 18.09.2009 @ 20:04

«« Back To Stats Page

Залишити відповідь