www.zvyagel.com.ua
Сайт СШ №7 г.Новограда-Волынского
free counters
Яндекс.Метрика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Украина онлайн


Залишки фортеці можуть обвалитися

06 Вересня 2019 | Оприлюднив: | 136 просмотров
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 оценок, в среднем: 0,00 из 5)
Для того щоб оцінити запис, ви повинні бути зареєстрованим користувачем сайту.
Loading...

У Новограді-Волинському сталася неординарна подія — нарешті громада міста дочекалася повноцінних наукових досліджень нашої фортеці. Мури є не лише пам’яткою архітектури та історії, але й візитівкою древнього Звягеля.
Це сталося в середу, 3 вересня — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології Академії наук України Андрій Петраускас та старший науковий співробітник Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін розпочали обстеження зовнішнього боку північної стіни залишків фортеці.
Дослідницька робота складатиметься з двох частин. На першому етапі дослідники обстежили прилеглу територію і зібрали матеріал, що лежить на поверхні землі. Другим етапом має стати закладання шурфів — для визначення потужності культурного шару в районі фортеці.
— Ці роботи не є повномасштабною археологічною експедицією і призначені для розробки плану повноцінного обстеження дитинця, — розповів «Звягелю» краєзнавець Віктор Ваховський. — У проведенні розкопок науковцям допомагає невелика група волонтерів, щоб прискорити роботи та охопити більшу територію біля фортеці.
Не обійшлося і без прикрих «знахідок». Зокрема, дослідники виявили масштабний туалет із тильного боку фортеці, ініційований людьми на тлі пам’ятки архітектури та історії (через відсутність тут вбиральні), а також — підкопи під фортецю (поруч розташовано городи і сад). За словами краєзнавця Віктора Ваховського, через такі неправомірні дії можуть обвалитися стіни бастіону.

Юлія КЛИМЧУК

Вы должны войти что бы писать комментарии.

Позначки:, , , ,