Дорогі бойові друзі!

     8 березня 2008 року 54-ий окремий гвардійський Прутсько-Померанський орденів Олександра Невського, Богдана Хмельницького та Михайла Кутузова 3-х ступенів розвідувальний батальйон відзначає своє 65-річчя. Цей почесний ювілей є більш, ніж символічним, адже батальйон розпочав свою історію у годину воєнного лихоліття, покривши себе невмирущою бойовою славою, передавши наступним поколінням захисників Вітчизни славетні гвардійські традиції, що живуть і кріпнуть сьогодні у наших думках та справах, гартуються під час бойового навчання. Товариші солдати і сержанти, прапорщики і офіцери! Шановні ветерани! Із щирою повагою вітаю Вас зі святом-ювілеєм нашого батальйону! Бажаю здоровя і добра, оптимізму і наснаги, миру та благополуччя у Ваших родинах!

З повагою Д.В.Горпенюк,
командир батальйону, майор


Історію — у спадок, традиції — в життя, звитягу — у серця!

     54-ий окремий розвідувальний батальйон входить до складу Сил Швидкого Реагування 8-го Армійського корпусу, тому умови проходження військової служби для військовослужбовців військової служби за контрактом пов’язані з повсякденною бойовою підготовкою. Частина, сформована в роки Великої Вітчизняної війни — 8 березня 1943 року, має бойовий прапор, нагороджена орденами Олександра Невського, Богдана Хмельницького, Михайла Кутузова 3-х ступенів, носить почесне ім’я Прутсько-Померанського. За час Великої Вітчизняної батальйону було оголошено 19 подяк Верховним Головнокомандувачем СРСР за успішні дії у визволенні та оволодінні 29-ма містами Радянського Союзу та Західної Європи. А особовий склад батальйону за час Великої Вітчизняної війни нагороджений 604 орденами та медалями.
     Серед них і Герой Радянського Союзу гвардії майор Дикун Георгій Васильович – командир батальйону. Сьогодні в своєму складі частина має як бойові підрозділи, так і підрозділи забезпечення. Розвідники беруть активну участь у навчаннях як в масштабах корпусу, так і Збройних сил. До прикладу, у вересні минулого року відбулися командно-штабні навчання «Артерія-2007». Протягом 2006-2007 років частина займає перше місце за період навчання серед окремих батальйонів 8-го армійського корпусу. У 2007 році посіли перше місце зі спортивно-масової роботи серед окремих батальйонів у 8 армійському корпусі. Щорічно влітку проводиться в польових умовах табірний збір розвідників протягом 45 діб, з виплатою 25 гривень за добу та безкоштовним харчуванням. У батальйоні налагоджена система фізичної підготовки військовослужбовців, з цією метою два рази на тиждень у спортивних залах займаються ігровими формами спорту та існує секція рукопашного бою. У цю пору закінчуємо ремонт спортивного залу. Забезпечення військовослужбовців за контрактом житлом (проживання в гуртожитку в частині не передбачено), але командування батальйону на початковому періоді надає можливість тимчасового проживання у розташуванні. Нині проводиться ремонт у казармі для облаштування кімнат військовослужбовців-контрактників.
     У частині організовано проводяться засідання громадських організацій частини, Ради офіцерів, сержантів, жінок-військовослужбовців, які будують свою роботу на негайному розгляді випадків правопорушень, грубих порушень військової дисципліни, а також питань соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. На засідання запрошуються представники громадських організацій міста, представники правоохоронних органів та військової служби правопорядку. Налагоджена тісна співпраця з комітетом солдатських матерів м.Новоград-Волинський.
     Командуванням частини спільно зі священиком Православної церкви Московського патріархату с.Стриєва Новоград-Волинського району о.Сергієм проводиться робота щодо задоволення релігійних потреб військовослужбовців. У казармі 2-ої розвідувальної роти обладнується кімната для задоволення релігійних потреб.
     З метою популяризації служби в нашій частині проводиться комплекс заходів військово-патріотичного виховання, зокрема через засоби масової інформації висвітлюється життєдіяльність частини. Налагоджена співпраця з загально-освітніми закладами міста, виступи воїнів-розвідників з рукопашного бою набули системного характеру, плануються та проводяться заходи спільно з учнями підшефної школи №7. У комплексних заходах до Дня частини працювала знімальна група телебачення МО України «Нова Армія», підготовлено до друку буклет, присвячений ювілею, та створений фільм про частину.

І.НАЗАРЧУК,
заступник командира батальйону з гуманітарних питань, гв.майор

Позначки:, , ,
$$$ для web-мастеров